Teknoloji

GORE-TEX® PERFORMANCE COMFORT FOOTWEAR

28 Nisan 2017
Goretex Performance

Gore-tex Performance Comfort Footwear sunduğu en uygun ısı tutma dengesiyle her türlü hava koşulu ve aktivitede sizi kuru ve rahat tutmak için özel olarak dizayn edilmiştir.

Bu teknolojinin temel amacı kullanıcıları dış etmenlere karşı orta seviyede yalıtım sunarken dayanıklı, su geçirmez ve nefes alabilen outdoor botlar ile buluşturmaktır.

Gore-tex Performance Comfort Footwear Özellikleri

Outdoor aktivitelerde kullanılan ayakkabılar ile ilgili en önemli teknik özelliklerden biri ayakkabının su geçirmemesi ve aynı zamanda nefes alabilmesidir. Bu teknik koşulun sağlanması iyi bir outdoor aktivite için olmazsa olmazdır.

Su geçiren bir ayakkabı outdoor aktiviteler için kullanışlı olmaz. Nemli bir ayakkabı gün sonunda kullanıcıları rahatsız eder. Ancak su geçirmezlik sağlanırken uzun süre ayakkabının içinde kalan ayakların terlemesine de sebep olunmamalıdır. Nefes almayan bir su geçirmez katman buna sebep olarak ayakların ter nedeniyle ıslanmasını ve üşümesini hızlandırabilir. Buna engel olmak için su geçirmezlikle birlikte nefes alabilirlik de sağlanmalıdır.

  • Nefes alabilirlik ile su geçirmezlik arasında optimum bir denge sağlanmıştır. Bu sayede dış koşullar ne olursa olsun değişen şartlar altında bile ayaklarınız kuru ve serin kalır.
  • Ortalama havalarda ve soğuk havalarda yapılacak birçok outdoor aktivite için idealdir.
  • Günlük hayatta da kullanımı mümkündür.

Teknik Yapı

Bütün bileşenler (deri, tekstil, bağcık ve dikişler) ve bütün ayakkabı yapımı koordineli ve düzenli kalite kontrol denetimlerine tabii tutularak özel olarak yapılmaktadır. Goretex membran yapısını aşağıdaki görselde detaylı olarak görebilirsiniz.

gore-tex performance comfort

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla