Sağlık

Yemek termosu sağlıklı mıdır?

12 Aralık 2017

Son yıllarda neredeyse yediğimiz her şey sağlıksız. Hormonsuz, kimyasal katkısız, GDO‘suz ürün tüketmek neredeyse bir hayal. Hiçbir sebze ve meyve artık mevsiminde tüketilmiyor. Durum böyle olunca, ciddi hastalıklar da boy göstermeye başladı. Özellikler gelişim çağında olan çocuklar için bu durum oldukça üzücü. Obezite ile karşı karşıya olan çocukların aileleri onların yediklerine ve içtiklerine oldukça dikkat etmeleri gerekir. Çocuklarımızın; fast-food gıdadan, fazla doymuş yağdan, kızartmalardan, un, şeker ve tuzdan uzak tutmak gerekmektedir. Çocukların beslenmesine ailelerin dikkat etmesi çok önemli, çocuklar ileride onlara gelecek zararları hesaplayamazlar.
Okul dönemindeki çocukları su içmenin önemini anlatın, beslenme çantalarına mutlaka bol su koyun.
Her gün çantasında taze meyve bulunmasına özen gösterin.
Beslenme çantası seçiminde dikkatli olun, sıcağını iyi korumalı, hava geçirmez olmasına özen gösterin.
Öğünlerini dengeli tutun. Gün içinde birçok vitamini almasını sağlayın.
Hazır gıdalardan uzak tutun. evinizde kendiniz hazırlayın. Organik beslenmesine teşvikte bulunun.
Yemek termosu onun sağlığı için oldukça önemlidir. Isıyı iyi korumasının yanında, BPA’sız olmasına dikkat edin. Bu durum sadece çocuklarda değil; işe giderken, besinlerini yanına alan yetişkinler için de önemli bir detaydır.
Piyasada sağlıklık yemek termosları bulunmaktadır, onları almamaya özen gösterin, o tür termoslar sağlığınızı tehdit eder. BPA’sız, kanserojen madde içermeyen termosları almaya özen gösterin. Kutupayisi.com‘da bulunan Aladdin ve Stanley ürünleri bu konuda tam not almıştır.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla