Sağlık

Yemek Termosu Sağlıklı Mıdır ?

12 Aralık 2017

Son yıllarda neredeyse yediğimiz her şeyin sağlıksız olması tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Günlük hayatımızda artık hormonsuz, kimyasal katkısız, GDO’suz ürün tüketmek neredeyse bir hayal. Hiçbir sebze ve meyve artık mevsiminde tüketilmiyor. Durum böyle olunca, ciddi hastalıklar da boy göstermeye başladı. Özellikle gelişim çağında olan çocuklar için bu durum oldukça üzücü. Obezite ile karşı karşıya olan çocukların aileleri ise yediklerine ve içtiklerine oldukça dikkat etmeye çalışıyor. Biz evde yediklerimizi sağlıklı hale getirmeye çalışırken dışarıda yemek yemek ise bir hayli zorlaşıyor. Size iyi bir haberimiz var! Bu problem yemek termosu ile çözüme kavuşuyor! Yemek termosuyla artık evde pişirdiğiniz yiyecekleri günlük hayatta da sıcaklığını kaybetmeden yanınızda taşıyabilirsiniz.

Yemek Termosu ve Faydaları

Sağlığımız için kendimizi ve özellikle çocuklarımızı; fast food gıdadan, fazla doymuş yağdan, kızartmalardan, un, şeker ve tuzdan uzak tutmak gerekiyor. Özellikle küçük yaştaki çocuklar zararları hesaplayamadıkları için onların beslenmesine ailelerin dikkat etmesi oldukça önemli. Bu konuda size bazı tavsiyelerimiz olabilir:

  • Okul dönemindeki çocuklara su içmenin önemini anlatın ve beslenme çantalarının yanında mutlaka bir matara ile bol su koyun.
  • Her gün beslenme çantasında taze meyve bulunmasına özen gösterin.
  • Beslenme çantası seçiminde dikkatli olun, sıcağı iyi koruyan, hava geçirmez bir yemek termosu özen gösterin.
  • Öğünlerini dengeli tutun. Gün içinde birçok vitamini almasını sağlayın.
  • Hazır gıdalardan uzak tutun. Yiyecekleri evinizde kendiniz hazırlayın. Organik beslenmesine teşvikte bulunun.

Yemek termosu seçimi de çocukların sağlığı için oldukça önemlidir. Yemek termoslarının ısıyı iyi korumasının yanında, BPA’sız olmasına da dikkat edin. Bu durum sadece çocuklarda değil; işe giderken, besinlerini yanına alan yetişkinler için de önemli bir detaydır.

Piyasada sağlıklı olmayan yemek termosları bulunur. Tercihinizi sağlıklı bir yemek termosundan yana kullanmanız oldukça önemlidir. Bu tür termoslar sağlığınızı tehdit eder. BPA’sız, kanserojen madde içermeyen termosları almaya özen gösterin. Kutupayisi.com‘da bulunan Aladdin ve Stanley ürünleri bu konuda tam not almıştır.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla