Teknoloji

Aladdin Hakkında Sorular ve Cevaplar

5 Haziran 2022

Yeni aldığınız ve kullanmakta olduğunuz Aladdin termoslar ya da diğer Aladdin ürünleri hakkında birtakım sorunlar yaşıyorsanız ya da ürünler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu yazı sizin için oldukça bilgilendirici olabilir. Bu yazımızda Aladdin ürünleri hakkında bilgi alacak ve varsa yaşamakta olduğunuz sorunlara cevaplar bulacaksınız.

Aladdin Termoslar Garanti Kapak Özelliği

Öncelikle, Aladdin markalı ürünlerinizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız bunun için üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ürünlerimizin tamamı, normal kullanım şartları altında, işçilikte veya materyalde kusur bulunmadığını garanti etmektedir.

Ürününüzün bu garanti kapsamında değiştirilme hakkına sahip olup olmadığını öğrenmek için lütfen alisveris@kutupayisi.com adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçin. Eğer ürün üzerinde bir hata yoksa (Yani, kazayla mikrodalgaya koymadıysanız veya arabayla üstünden geçmediyseniz) firmamız size yardımcı olacaktır.

Kaldır & İç Yalıtımlı Termoslar

Kullandığınız her üründe Aladdin hakkında kullanım talimatlarına uyduğunuzdan emin olun. 90 Derece üstü sıcak bir içecek doldurmayın. Aşırı derecede sıcak olan sıvılar, basıncın artmasına neden olabilir, bu durum sıvının taşmasına ve deride yanma gerçekleşmesine sebebiyet verebilir. Düğmeyi veya kolu yalnızca kupa dik konumdayken itin. Düğmenin açılı bir konumda bastırılması, sıvının taşmasına ve deride yanma gerçekleşmesine sebebiyet verebilir.

Yiyecek veya içecek kabınızı mikrodalgaya koymayın

Yiyecek veya içecek kabınızı, taşana kadar sıcak içeceklerle doldurmayın. Sızıntı yapıp cildinizi yakabilir! Kabınızın kapasitesi, kapak tabanının hemen altında kalacak şekilde tasarlanmıştır. Kabınızı, içine sıcak içecek ve yiyecekle doldurduğunuzda çocuklardan uzak tutun. Dökülmeleri önlemek için, kullanmadan önce kapağın tamamen kapatıldığından emin olun. Bakteri üremesini en aza indirgemek için, içine sıcak süt ürünleri veya bebek maması koymayın.

Tek Elle Kullanılabilen Kapağı Açma & Kapama

Kol, kapalı durumdayken içim alanını kaplar ve aktif aktiviteler için güvence sağlar. Kolu yukarıya, düğmenin üstüne gelene kadar, kapağın üst kısmına doğru kaldırın. Termos içindeki sıvıyı içmek için parmaklarınızla kola basın, kupanın sızdırmadığından emin olmak için bırakın. Tüm parçalar bulaşık makinesinin üst rafında yıkanabilir. Kapağı iyice temizlemek için yıkamadan önce sökün.

Kapak Montaj Talimatları

Kilit pimini kapak gövdesine yerleştirin. Kilit pimini, kapak tıkacıyla beraber içme bölgesinin altına düzgün oturduğundan emin olun. Kilit pimi, yalnızca doğru yere doğru şekilde oturacaktır. Pimi takın ve saat yönünde sıkıştırın. Kolu, kapak gövdesinin üstündeki kapalı konuma doğru çevirin.

Yalıtımlı Termoslar, Seyahat Termosları & Muglar

Aladdin termoslara ve kupalara 90 Derece üstü sıcak bir içecek doldurmayın. Aşırı derecede sıcak olan sıvılar, basıncın artmasına neden olabilir, bu durum sıvının taşmasına ve deride yanma gerçekleşmesine sebebiyet verebilir. Mikrodalgaya koymayın.

Yiyecek veya içecek kabınızı, taşana kadar sıcak içeceklerle doldurmayın. Sızıntı yapıp cildinizin yanmasına sebep olabilir! Kabınızın kapasitesi, kapak tabanının hemen altında kalacak şekilde tasarlanmıştır. Kabınızı, içine sıcak içecek ve yiyecekle doldurduğunuzda çocuklardan uzak tutun.

Garanti – Yalıtım

Aladdin ürünleri iki yıl garantilidir. Aladdin vakumlu bardağınız artık içecekleri sıcak tutmuyorsa ürünün durumuyla ilgili bize alisveris@kutupayisi.com adresinden ulaşabilir ve ürününüzün garanti kapsamında değiştirilme hakkına sahip olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Termoslar

Yiyecek veya içecek termosunuzu mikrodalgaya koymayın, taşana kadar sıcak içeceklerle doldurmayın.Termosunuzun kapasitesi, kapak tabanının hemen altındadır. Dökülmeleri önlemek için, kullanmadan önce kapağın tamamen kapatıldığından emin olun.

Ürünün Bakımı

 • Tüm ürünlerinizi kullanmadan önce yıkayın.
 • Ürününüz bulaşık makinesine girmeye uygunsa temizlemek için, bulaşık makinesinde normal programı çalıştırın veya ılık su ve hafif deterjanla elde yıkayın. Beş dakika suyu içinde bırakın. Dökün ve ılık su ile durulayın.
 • İç kısım lekelenirse, karbonat ve su karışımı kullanın. Durulamadan önce açık bir şekilde bir saat bekletin.
 • Klor içeren temizliyiciler veya çamaşır suyu kullanmayın.
 • Bulaşık makinesinde temizlenmeye uygun ürünler elde temizlenirse rengi ve baskıları daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Aladdin Ürünleri BPA’sız mıdır?

Evet. Endişeleriniz bizim için çok önemli. 2013 ve daha sonrasında piyasa sürdüğümüz ürünlerimiz, doğal bir şekilde, BPA’sız üretilmiştirlerdir.

Aladdin’in Garantisi

Aladdin ürünleri iki yıl garantilidir. Talimatlara göre kullanıldıklarında, içecekleri sıcak veya soğuk tutmaya yardımcı olurlar. Bu garanti, çarpma veya ürünün düşürülmesinden kaynaklanan kırılmaları kapsamaz.

Termosun tabanının çatlaması halinde değişim yapılır mı?

Ürününüzün garanti kapsamında değiştirilme hakkına sahip olup olmadığını öğrenmek için lütfen alisveris@kutupayisi.com adresine e-posta gönderiniz.

Sızdırmaz termos neden sızdırır?

Sızdırmaya dayanıklı termoslarımız, dökülmeye ve sıçramaya karşı dayanıklı olacak şekilde üretilir, ancak tamamen sızdırmaz değildirler. Tüm ürünlerimizin tamamen sızdırmaz olmasını isteriz, ancak tasarım ve mühendislik konuları nedeniyle her zaman mümkün olmamaktadır. Sızıntıları önlemek için lütfen termosunuzu dik tutun.

Kaldır it & İç Yalıtımlı Termoslarınıza Nasıl Bakmalısınız?

 • 90 Derece üstü sıcak bir içecek doldurmayın. Aşırı derecede sıcak olan sıvılar, basıncın artmasına neden olabilir, bu durum sıvının taşmasına ve deride yanma gerçekleşmesine sebebiyet verebilir.
 • Düğmeyi veya kolu yalnızca kupa dik konumdayken itin. Düğmenin açılı bir konumda bastırılması, sıvının taşmasına ve deride yanma gerçekleşmesine sebebiyet verebilir.
 • Kaplarınızı mikrodalgaya veya fırına koymayın. Aksi takdirde ürününüz zarar görecektir.
 • Yiyecek veya içecek kabınızı, taşana kadar sıcak içeceklerle doldurmayın. Sızıntı yapıp cildinizi yakabilir!
 • Kabınızın kapasitesi, kapak tabanının hemen altında kalacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Kabınızı, içine sıcak içecek ve yiyecekle doldurduğunuzda çocuklardan uzak tutun.
 • Dökülmeleri önlemek için, kullanmadan önce kapağın tamamen kapatıldığından emin olun.
 • Gazlı veya fermente içecekler veya gıdalar ile birlikte kullanmayın. Aksi takdirde basınç artışı meydana gelebilir ve kapağın arızalanmasına veya içeceğin  dökülmesine neden olabilir.
 • Bakteri üremesini en aza indirgemek için, içine sıcak süt ürünleri veya bebek maması koymayın.

Yeni Ürününüzün Bakımı Nasıl Olmalı?

Yeni aldığınız ürününüzü kullanmadan önce yıkayın. Tüm kapak parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yıkamadan önce iyice temizlemek için parçalara ayırın. Termosunuzun gövde kısmını elde ılık su ve az deterjanla yıkayın. 5 dakika bekletin, sonra yumuşak bir bezle veya süngerle yıkayın, durulayın ve kuruyken ovun.

En iyi sonucu elde etmek için vakumlu termosunuzu, sıcak musluk suyuyla veya soğuk suyla doldurarak beş dakika bekletin, sonra şişeyi boşaltın ve hemen, en sevdiğiniz sıcak veya soğuk içecekler ile doldurun. Soğuk içecekler, buz eklenirse soğukluğunu daha uzun süre korur.

İç kısım lekelenirse, karbonat ve su karışımı kullanın. Durulamadan önce açık bir şekilde bir saat bekletin. İnatçı lekeler için aynı karışımı gece boyunca içinde bırakın. Klor içeren temizliyiciler veya çamaşır suyu kullanmayın.

Basınç yükselmesini önleyip, ürününüzün üstündeki contanın bozulmaması ve sızıntı ve dökülmelere neden olmaması için, kullanımınız bittikten sonra 24 saat içinde yıkayın. Kullanılmadığı zamanlarda, temiz ve kuru bir şekilde, kapaklı olsun olmasın, kuru bir bölgede saklayın.

Termosun tutacağının gevşemesi veya çıkması halinde değişim yapılır mı?

Ürününüzün garanti kapsamında değiştirilme hakkına sahip olup olmadığını öğrenmek için lütfen alisveris@kutupayisi.com adresine e-posta gönderiniz.


Aladdin Türkiye instagram hesabını takip ederek ürünlerle ilgili gelişmelerden anında haberdar olabilir; zaman zaman gerçekleştirdiğimiz özel çekilişlere ve indirim kodlarına ulaşabilirsiniz.

Aladdin Türkiye instagram hesabı > https://instagram.com/aladdin_turkiye

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla