Sağlık

Burcunuza Göre Spor: Oğlak ve Kova

16 Şubat 2018

Burçlar, insanlar için önemlidir. Hepimiz tam anlamıyla inanmasak da az çok burç yorumlarımızı okuruz. Burçlar, insanın doğum anında güneşin pozisyonunu gösteren sembolik ifadelerdir.
Yani burç güneşin bir yıllık yörüngesi içerisinde yer alan 12 durağı gösteren sembolleri ifade eder. Her burcun özellikleri de birbirlerinden farklıdır. Her burç insanın kendi karakterine göre farklılık gösterir ve bu farklılık da bambaşka hobiler ortaya çıkarır. Bu yüzden her burcun yapmaya meyilli olduğu sporlar ve aldığı keyif birbirinden farklı olacaktır.
Oğlak
Ocak ayı içinde yer alan oğlak burcu oldukça inatçı bir burçtur. Bu inatçılığın üstüne keşif tutkusu ve kararlılık da eklenince trekkingdağcılıkyüzücülük gibi spor dalları ön plana çıkar. İsmiyle de pek uyumlu olan; dağ, bayır, çayır gezmeyi seven oğlak burcu; bütün bu sporların hakkını fazlasıyla verir. Oğlak burcu, kafasına bir şey koyduğu zaman o yolun sonuna mutlaka gidenlerdendir. İnatçılığı, kararlılığını fazlasıyla destekler. Dağa tırmanırken o dağın zirvesinden, manzarayı görmeden asla vazgeçmez bir oğlak.
Kova
Şubay ayı içinde yer alan ve çok eğlenceli bir mizaha sahip olan kova burçları için; fitnessfutboltenis gibi spor dalları çok uygundur. Kova burcunun mizacına en uygun spor dalları bunlardır. Kova burcu diğer burçlara göre biraz fazla sıkılgandır. Belki bir işin peşinden sonuna kadar koşmuyor olabilirler fakat bu hızlı hareket etmeyi sevmelerinden kaynaklanır. Hareketsiz yaşamdan da oldukça sıkılan kovalar spor yaparken oldukça eğlenirler.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla