Dağcılık, Yürüyüş

Yenilikte Lider Marka: Keen

26 Eylül 2017

Merkezi Portland, Oregon’da bulunan Amerikan ayakkabı üretici markası olan Keen, Martin Keen ve Rory Fuerst tarafından 2003 senesinde Alameda, California’da kurulmuştur.

Outdoor ve su aktiviteleri için özel geliştirdiği ve ilk tasarımı olan ikonik sandalet modeli ile popülerlik kazanan Keen, hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. Kısa sürede güçlü bir şekilde büyümesi ile doğan talep sonucunda değerine pozitif değişiklikler ve katkılar sağlayan marka, ürün modellerindeki çeşitliliğini arttırmaya başlamıştır. Günümüzde, günlük ve outdoor ayak giyim kategorisinde global üretici ve dağıtıcı olan marka, dünya çapında en iyi materyaller kullanarak yüksek kalitede inovatif tasarımlar gerçekleştiriyor.

Keen sandaletleri, makinada yıkanabiliyor ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Bot ve ayakkabılarındaysa; Keen Dry membran kaplı nefes alan ayağı terletmeyen, su geçirmezlik, özelliği bulunmaktadır, ekstra yol tutuşu ve karda ve buzda kaymayan 4 mm luglardan üretilmiş kauçuk taban, bunun yanı sıra burkulmaları engelleyen özel bilek yapısı bulunmaktadır. En önemli detaylardan biri de, çarpma ve darbeler karşı patentli parmak koruma sistemidir.

Ayrıca koku önlemeye yardımcı olan antimikrobiyal malzemelerin kullanılmış olması. Ürünler ayak rahatlığı ve sağlığı için anatomik özellik kullanılarak üretilmiştir. 2003 senesinde ayakkabı endüstrisinin önde gelen sektörel yayını tarafından “Yılın Çıkışı” olarak adlandırılmıştır. Ayrıca ayak giyim haberleri tarafından izlenmesi gereken sıcak marka olarak belirtilmiştir. Kadın, erkek ve çocuk kategorisinde bulunan koleksiyonu ile Keen; sizi doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor!

Son dönemde en çok öne çıkardığı eşsiz koleksiyonu: UNEEK

2004 senesinde Hint Okyanusunda yaşanan Tsunami’den sonra pazarlama bütçesinin tamamını bağışlayarak doğal felaket için yardım girişiminde bulunmuştur. Bu davranışından sonra Hybrid.Care bağış programının altyapısını kuran marka; The Conservation Alliance, 1 KG More, Leave No Trace ve Big City Mountaineers gibi kâr amacı gütmeyen sosyal kuruluşlarla ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Keen Effect” ismini verdiği sorumlu outdoor katılım projesi ile desteklediği sosyal organizasyonları etkin bir şekilde yürütüyor ve ideallerin eyleme dönüşmesine yardımcı oluyor. Kuruluşundan bu güne kadar kâr amacı gütmeyen organizasyonlar için dünya çapında 7 milyon dolardan fazla nakit ve imkan sağlamıştır. Global olarak Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da üretim gerçekleştiriyor.

Teknolojileri:

Keen.Warm Plus: İnsülasyon teknolojili üç katmanlı özel yapısı ile ısıyı muhafaza eder ve ayağınıza ekstra sıcaklık sunar.

Keen.Warm: Bambu malzemesinden üretilen hafif yapı, izolasyon sağlar ve ayağınızı sıcak tutar.

Keen.Dry: Nefes alabilen ve su geçirmeyen membran yapı, oluşan nemi dışarıya atar ve ayağınızın kuru kalmasını sağlar.

Keen.Dcr: Zorlu iklim şartlarına özel tasarlanan ve maksimum zemin tutuş gücü sunan çift iklimli kauçuk taban yapısı.

Keen.Zorb: Köpük katmanlı iç taban yapısı sayesinde konforlu yürüyüş sunuyor.

Keen.Key-Tech: İç tabanda bulunan TPU malzemeli platform; performansınız sırasında ihtiyacınız olan esnekliği, dengeyi ve tutunurluğu sağlıyor.

Keen.Cush: Poliüretan ve hafızalı köpükten üretilen iç taban, her adımınızda ekstra konfor sunuyor.

Keen.Protect: Ayak parmaklarınızı darbelere ve dış etkilere karşı koruması için tasarlanan özel kalıp.

Aegis Microbe Shield: Ayak kokusuna sebep olan bakteri ve mantar oluşumunu engelleyen antimikrobik yapı.

Thermal Heat Shield Footbed: Soğuk havayı dışarıda tutarak sıcak havayı içeriye alan üç katmanlı iç taban teknolojisi.

Metatomical Footbed Design: Ayak tabanınızı koruyan ve destekleyen iç taban tasarımı.

Cleansport Nxt teknolojisi: koku oluşumunu engelleyen malzeme

Keen’in, Amerika’da 1.000’i aşkın perakende noktası bulunuyor.

 

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla