Sağlık

Yaz Gelirken: Yağ Yakmak

20 Mart 2018

Sağlık dolu bir yaşam istiyorsanız spor yapmalısınız. Sağlıksız beslenmeler, hareketsiz zamanlar derken vücudunuzdaki yağ oranınız normalin üstüne çıkmaktadır. zamanla bu zararlı yağlar bel ve karın bölgelerinizde sizi rahatsız edebilir. Vücudunuzdaki bu yağlardan kurtulabilirsiniz. Tabi bu yağlardan kurtulmanın iki kurası var; spor yapmak ve düzenli beslenmek.

Size en iyi yağ yaktıracak egzersiz şüphesiz ki yürüyüştür. Yürüyüş yaparken karnınızı içeri çekmeli ve dik durmalısınız. Kalça ve bacaklarınızı iyi sıkıp, kollarınızı 90 derecelik açı ile dengelediğinizde yürüyüşün çok daha fazla faydasınızı göreceksiniz.

Fazla yağlardan kurtulmanız için squat yapabilirsiniz. Bunun yanında plank yapabilirsiniz. Bu ikisinin sonunda zıplama hareketleri ile sporunuzu pekiştirebilirsiniz.
Bu hareketlerin dışında ve çok önemli olan sağlıklı beslenmedir. Vücudunuzdaki yağlardan kurtulmak için her gün 500 kalori kaybetmelisiniz. Gün içinde kesinlikle abur cubur ve kızartma tüketmeyin. Bol sebze ve meyve, lifli ve tam tahıllı gıdaları tüketin. En önemlisi ise su tüketimini arttırmak.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla