Yürüyüş

Yağmurlu Havalarda Trekking Yapmak

28 Şubat 2018

Kış ha geldi ha gelmedi derken, son günlerde hava aşırı soğuk ve yağışlı geçmekte. Bu yağışlı havalar sizi sporunuzdan mahrum etmesin. Yağmurlu havalarda da trekking yapabilirsiniz. Sadece üzerinize giydiğiniz kıyafetlere her zamankinden daha fazla önem vermeniz gerekmektedir. Yağmurlu havalarda yürüyüş yapmaya çıkarken dikkat etmenizi istediğimiz birkaç önerimiz var.
Koşmayı gerçekten sevenler için yağmurlu havada koşmak büyük bir zevktir. Rüzgarı kesmesi için şapka takabilirsiniz. Böylelikle şapkanın ön kısmı, sizi sağanak yağmurdan korur ve trekking etkinliğinizi daha sağlıklı geçirmenizi sağlar. Yağmurlu havalarda canlı renkler giymeye özen gösterin, koyu renki kıyafetler ile yağmur, sağanak yağarken fark edilmeyebilirsiniz. Bu durum sizi tehlikeye sokabilir. Hava çok soğuksa, kalın giyinmekten çekinmeyin, üst üste giyinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Trekking terimleri nelerdir?

Yağışlı havada koşmak birçok insanın tutkusudur fakat bir de çamur gerçeği ile yüzleşmeniz gerekebilir. Ayakkabılarınız yağmurlu havada oldukça kirlenecektir. Evinize döndüğünüzde ayakkabılarınızı hemen yıkayın. Yıkadıktan sonra kurumaları konusuna önem vermeniz gerekmektedir. Ayakkabılarınızı kuruturken içine kağıt koyabilirsiniz. Böylece şekilleri bozulmaz. Yürüyüş yaparken yanınızda bulunduracağınız elektronik eşyalarınızı mutlaka kılıfına koyun ya da yanınıza almamayı tercih edin. Koşacağınız yeri iyi belirlemeniz gerekir, hava şartlarının şiddetlenmesi gibi istenmeyen durumlarla başa çıkabileceğiniz bir yer olsun.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla