Kampçılık

Yağmur Yağarken Kamp Yapmak

8 Mayıs 2018

Kamp sırasında her zaman güneş açacak, kuşlar ötecek diye bir şey yok. Unutmayın, doğadasınız. Hiç beklenmeyen bir anda aniden yağmur yağabilir. Sağanak ve uzun süren yağışlar sizi kamp sırasında zorlayabilir. Yağmurun yağması ateş yakmanızı zorlaştırabilir bu da hem ısınma hem de beslenme sorunlarına yol açabilir.
Kampta Yağmur Yağarken Yanınızda Bulunması Gerekenler
Yanınızda mutlaka boy boy çöp poşeti bulundurun. Hem eşyalarınızı hem de sizi ıslanmaktan kurtarır. En büyük boy poşeti üstünüzde yağmurluk olarak bile kullanabilirsiniz.
Yağmur da yağsa ben doğanın tadını çıkaracağım diyorsanız, tentesiz kampa gitmeyin. Çadırın içinde olmaktan sıkılırsanız diye bir tente sayesinde yağmurun tadını çıkarabilirsiniz.
Kamptayken su geçirmez ürünleri kullanmaya özen gösterirseniz yağmurun yağması sizi etkilemez. Yağmur suyu teninize değmez ve huzurlu bir şekilde kamp etkinliğinizi tamamlayabilirsiniz.
Unutmayın, kuru kalmanız çok önemli! Kendinizi sıcak tutmaya özen gösterin. Üşümemeniz için çadırda durabilirsiniz. Özellikle saçlarınızın kuru olmasına özen gösterin. Pamuklu giyim ürünlerinden uzak durun. Pamuklu giyim ürünleri çok su emerler ve geç kururlar.
Ateş yakmak için topladığınız odunların ıslanmamasına özen gösterin, üzerlerini bir poşet ile örtebilirsiniz.
Yanınızda çabuk yanacak maddeler bulundurabilirsiniz. Hafif yağmurlarda kolayca ateş yakmanıza yardımcı olabilirler. Örneğin; gazete kağıdı…
Yanınızda boş bir kabınız varsa onu su kabına dönüştürebilir, yağan yağmurdan faydalanabilirsiniz.
Çadırınızı kuracağınız alanı dikkatli belirleyin. Yağan yağmur kampınızı kabusa çevirmesin.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla