Kampçılık, Seyahat, Teknoloji

Stanley Termoslar Hakkında Sıkça Sorulan 16 Soru

6 Mart 2023

Stanley termos modelleri, doğa sporlarını seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Ömür boyu yalıtım ve sızdırmazlık garantisiyle, dayanıklı yapısıyla ve kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çeken Stanley termos modelleri ile ilgili merak edilen ve sıklıkla sorulan soruları sizin için bir araya getirdik.

Stanley termoslar hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bu listede bulabilirsiniz. Ürünlerle ilgili farklı sorularınız varsa yorumlar kısmından bize iletmeyi unutmayın.

Tüm Stanley modellerini incelemek için tıklayın: Stanley Termoslar

Stanley Termos Modelleri Hakkında En Çok Sorulan Sorular

1.Ürünleriniz BPA’sız mı?

Evet. Ürünlerimizin çoğunluğu, gıda saflığı derecesi kullanılarak, 18/8 paslanmaz çelikten üretilmiştir, bu da doğal olarak BPA’sızdır. Ecycle®, tescilli, %100 geri dönüşümden oluşan plastik karışımı üretimimizdir. Her ürünümüz FDA tarafından test edilmiştir ve güvenlidir.

Bu da ilginizi çekebilir: 18/8 Paslanmaz Çelik Nedir?

Görseldeki ürün: Stanley Taşınabilir Soğutucu

2.Vakumlu yalıtım nedir?

Vakum yalıtım, iç ve dış duvar arasındaki havanın ortadan kaldırılmasıyla oluşturulur. Bu tipteki termal izolasyon, hava geçirmez dış katmanın, vakumlu iç katmanı sarmasından oluşmaktadır. Vakumlu bir alan yaratmak, ısının geçiş için kullandığı hava molekülleri olmadığı için ısı enerjisinin transferine engel olur.

Görseldeki ürünleri incelemek için tıklayın: Stanley Termos

3.Çift kat duvar yalıtımı nedir?

Çift kat duvar yalıtımı, hem iç hem dış duvara sahiptir. Sonuç olarak içecekler, tek duvarlı ürünlere göre daha uzun süre soğuk ve sıcak muhafaza edilir. Aynı zamanda termos dışında oluşacak terlemeyi de engeller (Yüksek ısı değişiklikleriyle karşılaşıldığında terleme/yoğunlaşma olabilir)

4.Ürünlerin sızdırmaması ile sızdırmaya dirençli olması arasındaki fark nedir?

Ürünlerimizin sızdırma yapmadığını, sızdırma testleri ile garantiliyoruz. Sızdırmaya dirençli ürünlerimiz, içeceklerin dökülmesini engeller. Sızdırmaya dirençli ürünlerimizi çantaya koymanızı yine de tavsiye etmiyoruz fakat araba sürüşleri ve bilgisayar karşısındaki günleriniz için ideal olduklarını düşünüyoruz. Sıkı testlerden geçirmediğimiz sürece hiç bir ürünümüze sızdırmaya dirençli yazısını yapıştırmıyoruz.

Görseldeki ürün: Stanley Quick Flip Paslanmaz Çelik Termos

5.Vakumlu termosumdan en iyi şekilde nasıl verim alabilirim?

Sıcak veya soğuk musluk suyu doldurarak, termosunuzu, bardağınızı veya yemek kabınızı önceden ısıtın veya soğutun. 5 dakika bekletin. İçindeki suyu boşalttıktan hemen sonra en sevdiğiniz soğuk veya sıcak içecekle doldurun. Bu şekilde termosunuzun içini ısıtarak veya soğutarak yalıtımı sağlamlaştırabilirsiniz.

Ürünlerinizin uzun yıllar boyu maksimum kapasite ile çalışabilmesi için kullanıma dair bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Stanley termosunuzu nasıl kullanmanız ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini buradan okuyabilirsiniz: Stanley Termos Kullanırken Dikkat Edilecekler

Görseldeki ürün: Stanley Klasik Brew Pour Over Kahve Demleyici

6.Stanley termos nasıl temizlenmeli?

Lütfen ürününüzün altına bakarak bulaşık makinasına uyumluluğunu kontrol ediniz. Eğer değilse, Stanley termosu elde yıkamanızı tavsiye ederiz.

 • İlk kullanımdan önce ürününüzü yıkayın
 • Az miktarda deterjan ve ılık su koyun
 • 5 dakika bekletin
 • Yumuşak bez veya sünger ile temizleyin
 • Durulayın ve temiz bez ile kurulayın

Stanley termos zaman zaman derin bir temizliğe ihtiyaç duyabilir. Bu tarz temizlikler için bu yazımıza göz atınız: Stanley Termos Bakım ve Bakım Önerileri

Stanley Termos
Görseldeki ürün: Stanley Never Leak

7.Ürünü bulaşık makinasına koyabilir miyim?

Eğer aldığınız ürün bulaşık makinasında yıkanabiliyorsa, ürünün tabanında bu belirtilir. Bu tarz ürünleri her zaman makinanın üst bölmesine koymanızı tavsiye ederiz. Bulaşık makinasına girmemesi gereken her ürünü lütfen elde yıkayın.

Görseldeki ürün: Stanley Go Iceflow Pipetli Paslanmaz Çelik Su Termosu

8.Ürünü mikrodalgaya koyabilir miyim?

Ürünlerimizin çoğu paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ana materyalin paslanmaz çelik olmadığı ürünlerde bile, menteşe, tutacak veya başka bir kısmında paslanmaz çelik kullanılmış olabilir. Sonuç olarak, ürünlerimizi mikrodalgaya koymanızı önermiyoruz. Sonuç, sadece ürününüz hasar görmesi olur.

Görseldeki ürünü incelemek için: Stanley Yemek Termosları

9.Stanley termoslar ömür boyu garantili mi?

Stanley termoslar ömür boyu yalıtım ve sızdırmalık garantisine sahiptir. Yani termosunuzun yalıtımında bir sorunla karşılaşırsanız veya ürününüz sızdırma yaparsa bu durumda garantiden faydalanmanız söz konusu olabilir. Garanti için ürününüzün kaydını yaptırmayı unutmayın. Kayıt için formu doldurabilirsiniz: Stanley Termos Ürün Kayıt Formu

Görseldeki ürün: Stanley Klasik French Press

10.Stanley termosları buzluğa koyabilir miyim?

Hiçbir ürünümüzü buzluğa koymanızı tavsiye etmiyoruz. Sıvı maddelerin hacmi, donduklarında büyür, bu yüzden ürününüz eski formuna geri kavuşamayabilir. Bu genişleme, ürünün işlevselliğini, termalini ve mühürünü bozabilir.

Görseldeki ürün: Stanley Go Everyday Tumbler Termos Bardak

11.Stanley termosa neler koyulabilir?

Kısaca bahsetmek gerekirse gazlı içeceklerin, hayvansal sütlerin ve süt ürünlerinin, kuru buzun termoslara konmasını önermiyoruz. Stanley termoslara bunlar dışındaki sıcak ve soğuk içeceklerinizi koyabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: Stanley Termosa Ne Konmaz?

Görseldeki ürün: Stanley Adventure Çelik Shot Bardak Seti

12.Yeni termosler neden çok daha hafif?

2009 Stanley vakum yalıtımlı ürünlerinde (termoslar ve yeme kapları) CharVac® yalıtımı uygulanmıştı. Bu yalıtım teknolojisinde, ürünlere vakum çekilirken, iç ve dış çelik duvarların arasında kömür kullanılmıştı. 2009 yılında, üretime ve doğaya olan etkisi yüzünden kömürü ürünlerimizden çıkardık. O günden beri, daha yüksek kaliteli paslanmaz çelik, daha iyi tasarımlarla, kaynakla ve vakumlama teknolojisiyle buluştu; dayanıklılık ve termal özellikler çok daha fazla arttı.

Görseldeki ürünü incelemek için: Stanley Yemek Termosları

13.Stanley termoslar nerede üretiliyorlar?

Stanley termosların ana merkezi Seattle, ABD’de de. Fakat müşterilere destek verebilmek için dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır.  Stanley termos malzemeleri dünyanın bir çok bölgesinden elde edilmektedir.

14. Hangi termos modelini tercih etmeliyim?

Stanley termoslar farklı aktiviteler ve kullanım amaçları için farklı modellere ve tasarımlara sahiptir. Hem şehir içinde, hem doğa aktivitelerinde kullanabileceğiniz Stanley termosların yanı sıra araba kullanırken, spor yaparken, yürüyüşlerde, bilgisayar başında kullanmak için farklı tasarımlar da bulabilirsiniz.

Hangi termosun sizin için daha uygun olduğunu seçmek için, Stanley termosların farklarına değindiğimiz ayrıntılı seçim rehberimizi okuyabilirsiniz: Stanley Termos Farkları

15. Aldığım Stanley Ürünün Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Yetkili distribütör Kutupayısı garantisi altında satılan tüm Stanley ürünleri %100 orijinaldir ve aralarında kalite farkı yoktur. Peki alacağınız Stanley’nin Kutupayısı garantisi kapsamında olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Ürünün altındaki Kutupayısı barkodu size bunu söyleyecektir. Barkodu görmek için ürünlerin alt kısmını kontrol edebilirsiniz.

Stanley termos farkları orijinal stanley barkod

Eğer ürününüzü Türkiye’den aldıysanız ve ürün bu barkoda sahipse bu durumda ömür boyu yalıtım ve sızdırmazlık garantisinden faydalanabilirsiniz.

16. Stanley termoslar kurşun içerir mi?

Stanley ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri, tüketicilere içecekleri ideal sıcaklıkta tutan içecek kapları sağlayan vakum yalıtım teknolojisidir. Ürünlerin tabanındaki vakum yalıtımını mühürlemek için endüstri standardı bir pelet kullanılmaktadır; sızdırmazlık malzemesi bir miktar kurşun içerir. Sızdırmazlık sağlandıktan sonra bu alan dayanıklı bir paslanmaz çelik katmanla kaplanarak tüketiciler tarafından erişilemez hale getirilir. Stanley ürünlerinin tüketiciyle temas eden yüzeyinde veya ürünün içeriğinde kurşun bulunmadığından emin olabilirsiniz.

Bir ürünün taban kapağının normal kullanım nedeniyle ayrılması ve bu contanın açığa çıkarması gibi nadir bir durumda, bu ürün ömür boyu garanti kapsamındadır.

Aynı zamanda Stanley, ürünlerinin Prop65 de dahil olmak üzere tüm ABD ve AB gerekliliklerini karşıladığını garanti eder. Stanley, ürünlerin BPA/BPS, PFOS ve ftalat içermediğini; yasal gerekliliklerde yer alan dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan katı kurallara uyduğunu doğrulayan FDA onaylı tarafsız laboratuvarlar aracılığıyla tüm ürünlerde uygunluğu test eder ve doğrular.


Türkiye distribütörü olan kutupayisi.com‘da aradığınız Stanley termos modelini kolayca bulabilirsiniz. Ömür boyu garantili Stanley termoslarla içeceklerinizi sağlıklı bir şekilde saklayın.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

32 Yorum

 • Yanıtla Aziz 25 Nisan 2019 at 19:39

  Termosun icine kola ayran vb gibi icecekler koyabilir miyiz

  • Yanıtla blogayisi 29 Şubat 2020 at 13:15

   Merhaba, Stanley termoslar sütlü ve gazlı içecekler dışında tüm içecekleriniz için uygundur. (Çelik sütü kestiği için sütlü içeceklerin çok uzun süre kalması tavsiye edilmemektedir.)

 • Yanıtla Volkan 29 Ocak 2020 at 11:06

  Merhaba stanly standart vakumlu 1.9 lt termosun firmanin verdigi garanti detayı nedir

  • Yanıtla blogayisi 29 Şubat 2020 at 13:03

   Merhaba, firma sızdırmazlık ve yalıtım garantisi vermektedir.

 • Yanıtla ahmet 4 Mart 2020 at 18:34

  Merhaba, 1.9 lt Termoslarda eski ile yeni tasarım arasında bir fark var mı? Garanti, yalıtım, kalite vb. açıdan.

  • Yanıtla blogayisi 20 Mart 2020 at 19:00

   Merhaba, klasik seri termoslarımızda eski ve yeni tasarımlar arasında garanti, yalıtım, kalite vb. açıdan hiçbir fark bulunmamaktadır. Tek fark dış görünüştür.

 • Yanıtla VURAL 10 Mart 2020 at 22:05

  Bim’den 28 Şubat 2020 tarihinde aldığım Stanley switchback 0.47 lt termos normalde 7 saat sıvıları sıcak tuttuğunu iddia ederken en fazla 2-3 saat sıcak tutuyor. Tedarikçisinin kutupayısı olduğunu öğrendim. Bana bu konuda dönüş yaparsanız sevinirim.

  • Yanıtla blogayisi 20 Mart 2020 at 18:56

   Merhaba. Stanley ürünler garanti kapsamındadır. Ürününüzde sorun tespit edilmesi halinde değişim yapılır. Bu konuyla ilgili hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 04 30 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da alisveris@kutupayisi.com adresine mail atarak genel merkezimizle görüşebilirsiniz. Kendileri bu konuyla ilgili sizi daha iyi yönlendireceklerdir.

   • Yanıtla Havva 18 Eylül 2023 at 10:48

    Merhaba 1.9 lt termos almak istiyorum sıcak ürünler icin kullanacağım. Merak ettigim şu sicak icin ayrı soguk icin ayri urun skalasi mi var? Hangi urunu almaliyim. Cunku bazi urunlerin ozelliklerinde 24 saat soguk tutar yaziyor sicak yada soguk tutar yazmiyor. Tesekkurler

    • Yanıtla blogayisi 22 Ekim 2023 at 21:06

     Merhaba, Stanley’e göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Stanley termosların üzerinde sıcaklık ve soğukluk değerleri ayrı ayrı belirtilmektedir. Ancak pipetli su termosları gibi yalnızca soğuk içeceklerde kullanılabilen bazı ürünler sıcak içecekler için uygun olmayabilir. Bu ürünlerin üzerinde sıcak tutma süresini göremezsiniz. Termosların etiketine bakarak bu değerleri inceleyebilirsiniz.

     Hangi Stanley’i seçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için: https://blog.kutupayisi.com/stanley-termos-farklari/

 • Yanıtla Ahmet 22 Mart 2020 at 23:31

  Merhaba ömür boyu garantili diye Stanley 15.1 lt.Çanta termos aldım.Ancak kapağı tam kapanmıyor.Daha önce de mail attım ama dönüş olmadı.Türkiye disbürötürü olduğunuz için size ulaşmaya çalıştım.
  Teşekkürler.

  • Yanıtla blogayisi 28 Mart 2020 at 21:34

   Merhaba, bu konuyla ilgili hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 04 30 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da alisveris@kutupayisi.com adresine mail atarak genel merkezimizle görüşebilirsiniz. Kendileri bu konuyla ilgili size yardımcı olacaklardır.

 • Yanıtla caner 26 Mart 2020 at 17:26

  merhaba. Stanley Ceramivac Go 0.47 termosumun contası kayboldu. yardımcı olabilir misiniz?

  • Yanıtla blogayisi 28 Mart 2020 at 21:34

   Merhaba, bu konuyla ilgili hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 04 30 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da alisveris@kutupayisi.com adresine mail atarak genel merkezimizle görüşebilirsiniz. Kendileri bu konuyla ilgili size yardımcı olacaklardır.

 • Yanıtla HALİL 6 Mayıs 2020 at 12:23

  MERHABA SÜT TOZUNDA BİR SIKINTI OLUYORMU ?

  • Yanıtla blogayisi 7 Mayıs 2020 at 14:43

   İçinde uzun süre bırakmadığınız ve termosunuzu temizlediğiniz sürece bir sıkıntı olmayacaktır.

 • Yanıtla Teoman 17 Mayıs 2020 at 14:44

  Sitenizden Stanley 1 LT termos aldım şimdilik herhangi bir problem yok fakat kapağını açıp ürünü inceledikten sonra kafama bir şey takıldı. Termosumuzun kapak kısmında bulunan contası kullanışsız hale geldiği zaman yedek contayı bulabilirmiyiz ? Ürün sadece conta olarak satılıyor mu ya da komple kapak olarak mı satılıyor bu konuda bilgilendirirseniz beni sevinirim. Teşlekkür ederim.

  • Yanıtla blogayisi 17 Haziran 2020 at 13:27

   Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Üründe bu şekilde bir sorun yaşandığı taktirde komple kapak olarak ücretsiz değişim yapılmaktadır. Ürününüzü güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

 • Yanıtla rıdvan arslan 4 Haziran 2020 at 09:37

  Merhaba, Çin menşei ile ABD üretimli termoslar arasında (aynı özellikteki termos bardaklar arasında) herhangi bir kalite farkı var mıdır?

  • Yanıtla blogayisi 17 Haziran 2020 at 13:28

   Merhaba, ürünler arasında hiçbir fark yoktur. İyi günler dileriz.

 • Yanıtla Hakkı 7 Haziran 2020 at 02:17

  Merhaba Stanley 590 ml yeşil termos bardak aldım kullandım ama beklentilerimi veya kalitesine göre iyi çıkmadı o para verilmez . Yorumlarda yazıldığı gibi değil dışına sıcaklık veriyor 3/4 saat sonra sıcaklığı gidiyor.cevap verilseniz eyer sevinirim

  • Yanıtla blogayisi 17 Haziran 2020 at 13:41

   Ürününüzü Aras Kargo 1213508001726 kodu ile ücretsiz olarak aşağıda yazan adrese gönderebilirsiniz.

   Kutupayısı Doğa Sporları Malzemeleri Ltd. Şti.
   Yenibosna Merkez Mah. Şehit Selim Ayaydın Cad. Hasan Tanık İş Merkezi No:2 Kat:3 Bahçelievler-Yenibosna/İstanbul

   Gönderinizin içine isim soyisim, iletişim bilgileriniz ve ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunu anlatan kısa bir not da eklemenizi, taşınma sırasında ürüne bir zarar gelmemesi için mümkünse ürünün etrafını bir karton ya da gazete ile sarmanızı rica ederiz.

   Ürününüz bize ulaştıktan sonra incelenerek en fazla 21 iş günü içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

   Bize ulaşmak isterseniz hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 2 430 430 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir ya da alisveris@kutupayisi.com adresine eposta gönderebilirsiniz.

 • Yanıtla Eda 21 Eylül 2023 at 09:12

  Merhaba, filtre kahve Türk kahvesi vs. için basmalı kapak mı yoksa çevirmeli kapak mı önerirsiniz? Hangisi daha kullanışlı ve akıtma yapmaz. Cantada taşınabilir olsun

 • Yanıtla Oğuz talha 21 Eylül 2023 at 10:00

  Yeşil boyalı termoslar yeni renklere göre daha mi dayaniklı özellikle dış kaplaması yeşiller daha dayanıklıve çizilmez gibi gibi dururken yeni renkliler daha hafif ve dayanıksız gibi duruyor açiķlama yaprsanız sevinirim

 • Yanıtla Feride Ağca 13 Kasım 2023 at 15:28

  Mrb A101 den aldığım bir küçük bir büyük boy termosumun barkod numaraları silinmiş. Kayıt yapılması gerektiğini yeni öğrendim. Borkod numaraları başka bir yerde yazmıyor mu acaba. Ürünlerimin garantisi kayıt yapılmadığında olmuyor mu? Teşekkür ederim

  • Yanıtla blogayisi 14 Kasım 2023 at 11:21

   Merhaba, A101’de satılan ürünler Stanley ve Türkiye yetkili distribütörü garantisi kapsamında değildir. Termosunuzla ilgili bir sorun yaşamanız halinde satın aldığınız A101 mağazası ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla bu ürünlerin kaydı Kutupayısı sistemi üzerinden yapılmamaktadır.

   Yetkili distribütör Kutupayısı tarafından ithal edilen Stanley ürünlerin garanti süreci hakkında bilgi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz: https://blog.kutupayisi.com/stanley-garanti/

   • Yanıtla esra 6 Şubat 2024 at 01:57

    merhaba anlaşmış oldugunuz saha satış markalarınız hangisidir karacada ürünleriniz orjinalmidir bi sorun olsa sizinlemi iletişime geçmeliyiz yok aldıgımız markayla mı?

    • Yanıtla Kutupayısı 9 Şubat 2024 at 11:20

     Merhaba Esra Hanım,

     Karaca yetkili satış noktalarımızdandır. Bir sorun olması halinde önce ürünü satın aldığınız mağaza ile iletişime geçmelisiniz 🙂

 • Yanıtla EMRE YILDIRIM 30 Ocak 2024 at 18:19

  Merhaba Bim mağazasında satılan ürünler için de firmanızda Türkiye garantisi yok mu acaba?

  • Yanıtla Kutupayısı 9 Şubat 2024 at 11:32

   Merhaba,

   BİM mağazalarından satılan Stanley ürünleri Yetkili Türkiye Distribütörü garantisi altındadır.

  Yanıtla