Sağlık, Teknoloji

Stanley Termoslar Hakkında Sıkça Sorulanlar

28 Ağustos 2017
Stanley Sık Sorulanlar

Stanley termos modelleri, doğa sporlarını seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Dayanıklı ve kullanışlı olan bu termos modelleri ile ilgili merak edilen ve sorulan soruları sizin için bir araya getirdik.

Ürünleriniz BPA’sız mı?

Evet. Ürünlerimizin çoğunluğu, gıda saflığı derecesi kullanılarak, 18/8 paslanmaz çelikten üretilmiştir, bu da doğal olarak BPA’sızdır. Ecycle®, tescilli, %100 geri dönüşümden oluşan plastik karışımı üretimimizdir. Her ürünümüz FDA tarafından test edilmiştir ve güvenlidir.

Vakumlu yalıtım nedir?

Vakum yalıtım, iç ve dış duvar arasındaki havanın ortadan kaldırılmasıyla oluşturulur. Bu tipteki termal izolasyon, hava geçirmez dış katmanın, vakumlu iç katmanı sarmasından oluşmaktadır. Vakumlu bir alan yaratmak, ısının geçiş için kullandığı hava molekülleri olmadığı için ,ısı enerjisinin transferine engel olur.

Çift kat duvar yalıtımı nedir?

Çift kat duvar yalıtımı, hem iç hem dış duvara sahiptir. Sonuç olarak içecekler, tek duvarlı ürünlere göre daha uzun süre soğuk ve sıcak muhafaza edilir. Aynı zamanda termos dışında oluşacak terlemeyi de engeller (yüksek ısı değişiklikleriyle karşılaşıldığında terleme/yoğunlaşma olabilir)

Stanley Termos

Ürünlerin sızdırmaması ile sızdırmaya dirençli olması arasındaki fark nedir?

Ürünlerimizin sızdırma yapmadığını, sızdırma testleri ile garantiliyoruz. Sızdırmaya dirençli ürünlerimiz, içeceklerin dökülmesini engeller. Sızdırmaya dirençli ürünlerimizi çantaya koymanızı yine de çok tavsiye etmiyoruz fakat araba sürüşleri ve bilgisayar karşısındaki günleriniz için ideal olduklarını düşünüyoruz. Sıkı testlerden geçirmediğimiz sürece hiç bir ürünümüze sızdırmaya dirençli yazısını yapıştırmıyoruz.

Vakumlu termosumdan en iyi şekilde nasıl verim alabilirim?

Sıcak veya soğuk musluk suyu doldurarak, termosunuzu, bardağınızı veya yemek kabınızı önceden ısıtın veya soğutun. 5 dakika bekletin. İçindeki suyu boşalttıktan hemen sonra en sevdiğiniz soğuk veya sıcak içecekle doldurun. Isı kaybını engellemek için durdurucuyu ve kapağı en hızlı şekilde kapatın.

Stanley termos nasıl temizlenmeli?

Lütfen ürününüzün altına bakarak bulaşık makinasına uyumluluğunu kontrol ediniz. Eğer değilse, Stanley termosu elde yıkamanızı tavsiye ederiz.

 • İlk kullanımdan önce ürününüzü yıkayın
 • Az miktarda deterjan ve ılık su koyun
 • 5 dakika bekletin
 • Yumuşak bez veya sünger ile temizleyin
 • Durulayın ve temiz bez ile kurulayın

Stanley termos zaman zaman derin bir temizliğe ihtiyaç duyabilir. Bu tarz temizliklerde bir ölçek karbonat ile bir ölçek suyu ürünün içinde bir saat bekletin.
Duruladıktan sonra az miktar deterjan ile temizleyin.

Stanley Termos

Ürünü bulaşık makinasına koyabilir miyim?

Eğer aldığınız ürün bulaşık makinasında yıkanabiliyorsa, ürünün tabanında bu belirtilir. Bu tarz ürünleri her zaman makinanın üst bölmesine koymanızı tavsiye ederiz. Bulaşık makinasına girmemesi gereken her ürünü lütfen elde yıkayın.

Ürünü mikrodalgaya koyabilir miyim?

Ürünlerimizin çoğu paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ana materyalin paslanmaz çelik olmadığı ürünlerde bile, menteşe, tutacak veya başka bir kısmında paslanmaz çelik kullanılmış olabilir. Sonuç olarak, ürünlerimizi mikrodalgaya koymanızı önermiyoruz. Sonuç, sadece ürününüz hasar görmesi olur.

Stanley termosları buzluğa koyabilir miyim?

Hiçbir ürünümüzü buzluğa koymanıız tavsiye etmiyoruz. Sıvı maddelerin hacmi, donduklarında büyür, bu yüzden ürününüz eski formuna geri kavuşamayabilir (dürüst olmak gerekirse çoğu ürün eski haline dönmüyor) Bu genişleme,ürünün işlevselliğini, termalini ve mühürünü bozabilir.

Yeni termosler neden çok daha hafif?

2009 Stanley vakum yalıtımlı ürünlerinde (termoslar ve yeme kapları) Char‐Vac® yalıtımı uygulanmıştı. Bu yalıtım teknolojisinde, ürünlere vakum çekilirken, iç ve dış çelik duvarların arasında kömür kullanılmıştı.2009 yılında, üretime ve doğaya olan etkisi yüzünden kömürü ürünlerimizden çıkardık. O günden beri, daha yüksek kaliteli paslanmaz çelik, daha iyi tasarımlarla, kaynakla ve vakumlama teknolojisiyle buluştu; dayanıklılık ve termal özellikler çok daha fazla arttı.

Stanley termoslar nerede üretiliyorlar?

Stanley termosların ana merkezi Seattle, ABD’de de. Fakat müşterilere destek verebilmek için dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır.  Stanley termos malzemeleri dünyanın bir çok bölgesinden elde edilmektedir.

Türkiye distribütörü olan kutupayisi.com‘da aradığınız Stanley termos modelini kolayca bulabilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

8 Yorum

 • Yanıtla Aziz 25 Nisan 2019 at 19:39

  Termosun icine kola ayran vb gibi icecekler koyabilir miyiz

  • Yanıtla blogayisi 29 Şubat 2020 at 13:15

   Merhaba, Stanley termoslar sütlü ve gazlı içecekler dışında tüm içecekleriniz için uygundur. (Çelik sütü kestiği için sütlü içeceklerin çok uzun süre kalması tavsiye edilmemektedir.)

 • Yanıtla Volkan 29 Ocak 2020 at 11:06

  Merhaba stanly standart vakumlu 1.9 lt termosun firmanin verdigi garanti detayı nedir

  • Yanıtla blogayisi 29 Şubat 2020 at 13:03

   Merhaba, firma sızdırmazlık ve yalıtım garantisi vermektedir.

 • Yanıtla ahmet 4 Mart 2020 at 18:34

  Merhaba, 1.9 lt Termoslarda eski ile yeni tasarım arasında bir fark var mı? Garanti, yalıtım, kalite vb. açıdan.

  • Yanıtla blogayisi 20 Mart 2020 at 19:00

   Merhaba, klasik seri termoslarımızda eski ve yeni tasarımlar arasında garanti, yalıtım, kalite vb. açıdan hiçbir fark bulunmamaktadır. Tek fark dış görünüştür.

 • Yanıtla VURAL 10 Mart 2020 at 22:05

  Bim’den 28 Şubat 2020 tarihinde aldığım Stanley switchback 0.47 lt termos normalde 7 saat sıvıları sıcak tuttuğunu iddia ederken en fazla 2-3 saat sıcak tutuyor. Tedarikçisinin kutupayısı olduğunu öğrendim. Bana bu konuda dönüş yaparsanız sevinirim.

  • Yanıtla blogayisi 20 Mart 2020 at 18:56

   Merhaba. Stanley ürünler garanti kapsamındadır. Ürününüzde sorun tespit edilmesi halinde değişim yapılır. Bu konuyla ilgili hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0212 243 04 30 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da alisveris@kutupayisi.com adresine mail atarak genel merkezimizle görüşebilirsiniz. Kendileri bu konuyla ilgili sizi daha iyi yönlendireceklerdir.

  Yanıtla