Teknoloji

Stanley termos temizlik ve bakım önerileri

7 Mayıs 2020

Sahip olduğunuz Stanley ürününü uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilmek için ürünün temizliğini ve bakımını düzenli olarak yapmanız gerekir. Neyse ki Stanley termoslarda ürün temizliği ve bakımı son derece basittir. Sizin için hazırladığımız Stanley termos temizlik ve bakım önerileri sayesinde ürününüzden maksimum verimi almaya ve sıkıntı yaşamadan keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Stanley termos temizlik önerileri

  • Stanley ürünleri satın alındığı anda kullanıma hazırdır fakat ilk kullanımdan önce bütün parçalarını yıkamanız tavsiye edilmektedir. Böylece ürünün raf veya depoda durduğu süre boyunca üzerinde oluşan toz veya kirler temizlenir.
  • Her kullanımdan sonra sahip olduğunuz Stanley’i yıkayın ve parçalar arasına girebilecek küçük yemek veya içecek artıklarının temizlendiğinden emin olun. Böylece içecek ve yiyeceklerinizin koku ve tatlarının birbirine karışmasını minimuma indirmiş ve gereken hijyeni sağlamış olursunuz.
  • Stanley ürününüzün içine koyduğunuz yiyecek veya içeceği ürüne ait termal sıcak/soğuk tutma sürelerini dikkate alarak muhafaza edin. Ürünün kapağı sıkıca kapatılmış olsa bile gıdaların bozulabileceğini unutmayın. Stanley’nin gıdaları sıcak/soğuk saklama performansı çok yüksek olsa da her gıda farklı bozulma kriterine sahiptir ve bozulan bir gıda hastalanmanıza neden olabilir. Bu nedenle işiniz bittikten sonra geri kalan gıdayı boşaltın ve bir sonraki kullanıma hazır olması açısından Stanley’nizi iyice temizleyin.
stanley termos temizlik

Stanley termos temizlik ve bakımı için kullanılacak ürünler

Uzun yıllar boyu sizinle bir arada olacak ve işlerinizi kolaylaştıracak Stanley ürünlerine aile bireylerinize davrandığınız gibi özenle yaklaşmalısınız. Temizliklerini yaparken aşındırıcı olmayan temizleyici ve süngerler kullanmanız son derece önemlidir. Temizlik esnasında sert metaller asla kullanılmamalıdır.  Ulaşılması zor yerler için bulaşık bezi, yumuşak bir sünger veya küçük bir fırça ile yumuşak kimyasal bazlı bulaşık deterjanı işinizi görebilir. 

İç kısmına ulaşılması zor olan Stanley ürünlerini (ağzı dar veya iç hacmi büyük olan ürünler) temizlemek için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • ¼ bardak pirinç
  • Yarım su bardağı beyaz sirke 

Talimatlar:

¼ bardak pişmemiş pirinci Stanley’nin içine dökün. Yarım bardak beyaz sirkeyi ekleyin ve ürünün ağzını kapatın. 1 dakika boyunca sallayın ve 5 dakika bekleyin. 5 dakika aralıklarla tekrar birkaç kez sallayın. Stanley’nin ağzını açın ve içindeki pirinç tanelerini ve sirkeyi boşaltın. Ürününüzü ılık suyla durulayın. İç hazne kuruyana kadar ağzını açık bırakın. Temizlik işlemi tamamlandı.

stanley termos temizlik

Asla çamaşır suyu kullanmayın!

Ürünlerimiz çok sağlam olmasına rağmen, ağartıcı veya çamaşır suyu gibi sert kimyasallar, sızdırma yapmayan bazı parçaları aşındırabilir, boyasına veya metal aksamına zarar verebilir ve ürünün performansını  etkileyebilir. Bu durumda Stanley’niniz garanti kapsamı dışına çıkabilir.

Stanley ürünlerinin birçoğu bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Satın aldığınız ürünün bulaşık makinasında yıkanıp yıkanamadığı bakım ve kullanım kılavuzunda, ürünün üstünde veya etiketinde belirtilmektedir. Yıkanabilir onayı olan parçaları bulaşık makinasında yıkamanızda bir sakınca yoktur.  Eğer dar ağızlı bir Stanley’e sahipseniz bulaşık makinesinde düzgün bir şekilde yıkanması mümkün olmayacaktır.  Bu durumda en iyi çözüm elde yıkamak veya pirinç/sirke formülünü kullanmaktır.


Stanley termos temizlik ve bakımı korktuğunuz kadar zor değilmiş öyle değil mi? Her şey son derece basit çünkü amacımız bütün Stanley ürünlerimizi sağlam, sade ve ömürlük yapmak. Bu yüzden sattığımız her üründe ömür boyu garanti sunuyoruz. Stanley termoslar hakkında sıkça sorulan sorular için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla