Yürüyüş

Soğuk Havada Trekking Yapmak

29 Aralık 2017

Soğuk havada trekking yapmak insan sağlığı için oldukça sağlıklı bir aktivitedir. Kışın yapılan yürüyüşler, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamanızı sağlar. Soğuk havalarda, açık havada yürüyüş yapmak sağlık açısında çok faydalıdır. Yaz mevsiminin aksine kışın hava daha temiz olur ve bu havada spor yapmak akciğerlere iyi gelir. Soğuk havalarda evde oturmak yerine, bir değişiklik yaparak tüm ekipmanlarınız hazır bir şekilde sevdiklerinizle yürüyüş yapabilirsiniz.

Genel olarak kış; yağmurlu, çamurlu, ıslak geçirilen bir mevsim olması sebebi ile çabuk bitmesi gerekiyormuş izlenimi yaratmaktadır. Bu algıyı değiştirmek oldukça kolay. İnsanların birçoğu kışı sevmeye karda yürümek ise başladıklarını dile getirmiştir. Negatif düşüncelerinizden yürüyüş yaparak kurtulabilirsiniz.
-Her mevsim doğanın farklı bir görselini görmektesiniz. Bunu biraz daha merak edip maceralara atılmalısınız. Kışın yapılan trekkinglerde vücudunuz çok fazla su kaybetmez. Cildiniz soğuk hava sayesinde yapış yapış olmaz. Bu da sizi daha çok trekking yapmaya yönlendirir.

İlginizi çekebilir: Doğa yürüyüşünde güvenlik 

-Yürüyüş yapmak kalp sağlığınız açısından çok faydalıdır. Kaslarınızı güçlendirir.
-Kış mevsiminde trekking yaparken, evden çıkmadan önce yanınıza Stanley termosunuzu ya da Aladdin mataranızı almayı ihmal etmeyin. Yürüyüş sırasında ara verdiğinizde sıcak bir kahve ya da su iyi gelecektir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla