Bisiklet

Reflective Buff Nedir? Bisiklet ve Motorsiklet Kullanımında Neden Önemlidir?

18 Nisan 2018

Buff, birden fazla kullanım alanı olan performans ürünleridir. Buff; dikişsiz, birçok şekilde kullanılabilen özel mikrofiberden üretilmiş bir kumaştır. Reflektörlü Buff‘larda ise ScotchliteTM reflektörlerin eklenmesiyle üretilmiş, karanlıkta görünmenizi sağlayan reflektörlü bir versiyonudur. Ortasında ışığı yansıtan fosforlu bir şerit bulunan Reflective Buff‘lar, geceleri az ışığa sahip alanlarda fark edilmenizi sağlar. Özellikle bisiklet ve motorsiklet kullanan bireylerin diğer sürücüler tarafından fark edilmesini sağlarken, bir yandan da sizi soğuktan korur.
Bisiklet ve motorsiklet kullanırken, güvenlik açısında her şeye hazırlıklı olmak önemli bir detaydır. Büyük şehirlerde özellikle yayalar ve arabalar siz yokmuş gibi hareket ettiği için kendinizi korumaya almak zorundasınız. Sürüş esnasında park halindeki arabaların yanında geçerken belli bir mesafede gitmelisiniz. Sizi fark etmeden kapısını açabilirler ve istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir. Reflective Buff ile 150 metre uzaktan bile görünmeniz sağlanmaktadır.
Buff Kullanım Şekilleri
Buff‘ı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz! Evet, yanlış okumadınız. Bir adet Buff‘ı bandana, maske, kaşkol, bileklik, atkı, saç bandı, saç tokası, kar maskesi, balaklava gibi birçok şekilde kullanabilirsiniz. Daha önce ‘Buff nedir? Nasıl kullanılır?’ başlıklı yazımızda Buff ile ilgili tüm ayrıntıları işlemiştik.

İlginizi çekebilir: Bisiklet kazalarında yapılması gerekenler

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla