Teknoloji

PrimaLoft ® P.U.R.E.™ Yenilenebilir Üretim Teknolojisi

12 Ocak 2022

PrimaLoft, yüksek performanslı yalıtım teknolojileri ve kumaşlar üreten ve bu ürünlerin geliştirmesinde yenilikçi yöntemleri araştıran dünya lideri bir firma. Yenilenebilir üretim teknolojisi için yeni standartlar belirleyen firmanın bu yenilikleri %70’e varan karbon emisyonu tasarrufu sağlıyor.

Uzun yıllardır, yalıtım malzemelerinin üretim yöntemleri kömür ve doğal gaz gibi fosil yakıtlardan elde ediliyor. Dünya çapındaki üreticiler tarafından yaygın olarak kullanılan bu endüstriyel süreçler, sera gazı emisyonlarına sebep olan başlıca unsurlar.

Birçok global marka CO2 emisyonlarındaki hızlı artışı önlemek için yeni üretim çözümlerine yöneliyor ve sertifika yeterliliklerini sağlamaya çalışıyor.

Yenilenebilir Outdoor Teknolojileri

Yıllardır yüksek performanslı yalıtım teknolojileri üreten ve kumaş geliştirmede dünya liderlerinden biri olan PrimaLoft, geri dönüştürülmüş malzeme kullanarak, dönüşüm döngüsüne uygun tasarımlar yaparak ve mikroplastikle mücadele eden teknolojiler geliştirerek ürünlerinin ayak izini azaltıyor ve sürdürülebilir bir üretim ağı oluşturuyor.

P.U.R.E Ne Anlama Geliyor?

Yenilenebilir bir üretim teknolojisi olan P.U.R.E, Produced Using Reduced Emissions anlamına geliyor. Bu ifadeyi basitçe “emisyon azaltılarak üretildi” olarak tanımlayabiliriz. PrimaLoft® P.U.R.E.™ teknolojisi, karbon emisyonlarında %70’e varan bir azalma sağlıyor.

PrimaLoft başkanı ve CEO’su Mike Joyce, yeni üretim teknolojileriyle ilgili “Sadece ürettiğimiz ürünlere bakmıyoruz. Onları nasıl yaptığımıza da bakıyoruz ve çevresel etkimizi büyük ölçüde azaltmak için durmaksızın en uygun süreçleri takip ediyoruz.” diyor.

PrimaLoft’un yeni teknolojisini kullanarak ürettiği tek bir ürünün bir yıllık çevresel etkisi ise şöyle:

  • %70’e varan CO2 tasarrufu
  • 231.075 kg karbon tasarrufu
  • Toplam 1.032.998 kilometre (dünyanın etrafını 26 kez dolaşmaya yetecek kadar) veya 10.613 ağaç dikmeye eşdeğer etki*

*Hesaplama, 100gsm PrimaLoft® Black Insulation’ın bir yıllık üretimine dayalıdır. Hesaplamalar bağımsız SGS North America, Inc. tarafından doğrulanmıştır.

Geri dönüştürülmüş malzemeler

Joyce, “Üretim tekniğimizdeki bu önemli değişiklik, karbon emisyonlarımızı azaltmadaki tek faktör değil. 1997’den beri, mümkün olan her yerde birinci sınıf performansımızdan ödün vermeden PrimaLoft ürünlerini yapmak için saf polyester yerine geri dönüştürülmüş malzeme kullandık. PrimaLoft® P.U.R.E.’den bağımsız ™ olarak bu bile emisyonlarımızı azaltmaya önemli ölçüde katkı sağladı. 2015’ten bu yana bu şekilde yaklaşık 16.000 ton CO2 tasarrufu sağladığımızı belirledik. Daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanmaya ve PURE™ teknolojimizi kullandığımız ürün yelpazemizi genişletmeye devam ettikçe ayak izimizin ve genel etkimizin önemli ölçüde azalmasını bekliyoruz.” dedi.

Sitemizde yer alan Primaloft P.U.R.E teknolojileriyle üretilmiş ürünleri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla