Teknoloji

Outdoor Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

23 Ocak 2018

Outdoor montları sizlerin birçok hava koşulunda rahatlıkla hareket etmenizi sağlar, kendinizi güvende hissedersiniz. Kutupayısı‘nda bulunan, ayrılabilir polar ve su geçirmez ve nefes alabilir dış katman montların kombinasyonu sayesinde, ısı dengenizi ayarlayarak kuru kalmanızı mümkün kılmaktadır. Bu montlarda aynı zamanda ayarlanabilir ve çıkarılabilir kapüşonlar da bulunmaktadır. Böylelikle hem şık hem de iyi bir korumaya sahip olacaksınız. Doğanın içindeyken üşümemek, etkinlikten keyif almak için en önemli durumlardan biridir. Etkinlik halindeyken üşümek sizin motivasyonunuzu düşürebilir.

Kışın, soğuk havalarda seçeceğiniz montun size göre olması çok önemlidir. Montunuzu seçerken dikkat etmeniz gereken iki husus bulunmaktadır: Sıcaklık ve efor yoğunluğu. Montunuzu seçerken hava koşulları önemli bir etken oluşturmaktadır. Tüm mont modelleri belli sıcaklıklarda test edilerek tasarlanmıştır. -10 derecenin üstünde olan soğuk havalarda aşırı dolgulu modelleri yerine daha az dolgulu modelleri tercih edebilirsiniz. -10 derecenin altında ise hacim bakımından daha dolgulu ve teknik montlar daha koruyucu olacaktır. Dolgunun yoğun olması, soğuktan koruma açısından önemlidir.
Çok fazla enerji harcayacağınız aktivitelerinizde biraz daha hafif ve çok yer kaplamayan montlar tercih edebilirsiniz. Bu size zaman kazandırır ve sizi yormaz.
Outdoor montlar, soğuk havalarda ve aktivitesırasında sizin en büyük koruyucunuzdur.
Kutupayisi.com‘da bulunan Marmot montlar sizin için en iyi seçenekleri oluşturmaktadır. İhtiyacınıza göre inceleyebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla