Dağcılık

Outdoor Çanta Seçiminin Önemi

6 Aralık 2017

Sırt çantası seçimi, uzun süreli tatile çıkarken vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Sırt çantası, siz seyahat ederken sizin evinizdir. Bedeninize uygun, sağlam ve kullanışlı bir sırt çantasına sahip olmak için iyi bir yatırım yapmanız gerekmektedir.

Bir çantayı 5 dakika taşımak ile 5 saat taşımak arasında fark vardır. Çantanız rahat değilse, vücudunuza uygun değilse, seyahatiniz kabusa dönebilir. Yer çekimine karşı vereceğiniz mücadele, kaslarınızı yorabilir. Yanlış kullanım veya lüzumsuz çantalar, vücudun ağırlık merkezinin arkaya kaymasına, kasların da aşırı zorlanmasına, zedelenmelere yol açabilir.

İlginizi çekebilir: Airzone Trail Trekking Çanta İncelemesi

Sırt çantaları, kadınlar ve erkekler için farklı olarak üretilmektedirler. Kadınların sırt çantalarında; omuz kolonları erkeklerin çantasına göre daha dardır, bel kolonları ve gözde uzunluğu da kısadır. Taşıma kapasiteleri daha azdır.
Spor aktiviteleri sırasında çantaların kullanışlı olması çok önemlidir. Size en çok yardımcı olacak ürünler tabi ki outdoor çantalar; kullanışlı, konforlu tasarımları ve çok bölmeli olmaları ile daha çok tercih edilir. Outdoor çantalar, saklama alanı yüksek ve sırtı yormayan ürünler olmalıdır. Ortopedik ürünlerdir. Bu çantalar üretilirken su geçirmez özelliğini ayrıca dikkat edilir, oldukça dayanıklıdır.

Outdoor çantaların en çok tercih edildiği spor dalları; tırmanış, trekking, hiking, avcılık, dağcılık, kampçılık gibi özetlenebilir. Bu çanta modelleri arasında, kamp çantası, dağcılık çantası, spor çantası gibi ürünler bulunmakta. Lowe Alphin, güvenebileceğiniz en iyi markalardan biridir.Özelliklerine ve şekillerine göre çok geniş bir ürün çeşidi vardır. Hem doğa yürüyüşlerinizde hem de seyahatlerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kültür faaliyetlerinde olan gezginin tercih etmesi gereken sırt çantaları seyahat çantalarıdır. Hacim olarak küçüktür. İstediğiniz zaman kolaylıkla her yerine erişebilirsiniz. Çantanızın su geçirmez olmasına özen gösterin. Böylelikle, uzun süreli ve şiddetli yağışlarda çantanızın korunması daha kolay olur.

İlginizi çekebilir: Aktivitenize uygun su geçirmez pantolon hangisi?

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla