Teknoloji

Merrell Teknolojileri

13 Ekim 2017

Bir çok kaliteli ve en çok tercih edilen ürünleri aynı çatı altında bulunduran Merrell teknolojileri ürün yelpazesini birinci sınıf kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş malzemelerden seçiyor. Dünyanın en büyük outdoor ayakkabı markası Merrell’ ın yeni teknoloji yatırımlarından M-Select Fresh ile ayakkabının içinde oluşan bakteri ve mantar oluşumunu engeller. Aynı zamanda M-Select Fresh kötü kokuyu absorbe eder.

Merrell Teknolojileri: M-select Dry

Dünyanın en iyi, en kaliteli ve en yüksek performans sağlayan su geçirmez-nefes alabilen astarı olan Gore-tex’e muadil bir teknoloji olan M-Select Dry ile Gore-tex konforundan ve güvencesinden vazgeçmeden aynı konforu yaşayabileceksiniz. Merrell teknolojileri ile Gore-tex büyük bir işbirliği içinde çalışmaya devam ederken; M-Select Dry ile Gore-tex olmayıp Waterproof (Su geçirmez) olan birçok ürününde de müşterilerine sunmaktadır M-Select Dry astar üzerinde gözenekler bulunan çok ince bir zar vardır. Bu gözeneklerin her biri bir su damlasından kat kat küçüktür. Bu nedenle sıvı haldeki su damlasını kesinlikle geçemez. Aynı zamanda bu gözenekler bir su buharından(buhar molekülleri) kat kat büyüktür. Ayak terlemeye su buharı halinde başlar zarın yüksek nefes alma kabiliyeti sayesinde bu su buharını ayakkabının içinde tere dönüşmeden dışarı atılır ve ayak maksimum derecede kuru kalır.

M-Select Fresh poliüretan malzemeden üretilmektedir. Poliüretan malzemenin özel yastıksı etkisini ile size rahat bir yürüyüş sağlar.

Dünyanın en büyük outdoor ayakkabı markası Merrell’ın yeni teknoloji yatırımlarından M-Select Warm ile soğuk hava koşullarda ayağınız sıcak kalıyor.

VIıbram Aartıc Grıp

Vibram tarafından üretilmiş, en soğuk havalarda en üst düzeyde kavrama ve tutuş sağlayan bu teknoloji ıslak ve buzlu zeminde normal Vibram tabanlara göre 3 kat daha fazla tutuş sağlar.

Hınsulate

Thinsulate, Merrell ayakkabılarında kullanılan termal bir iç astardır. Thinsulate kullanımını bu kadar önemli kılan üç şey bulunuyor: İnce olması, sıcak tutması ve hafif olması. Thinsulate izolasyonu yaklaşık olarak köpükten, keçeden ve tüyden iki kat daha sıcak tutuyor. Piyasadaki en hafif sentetik izolasyon malzemelerinin başında geliyor. Eskimez ve sıkıştırılmaya dayanıklıdır. 1 metrekaresinin ağırlığı 200 gr olan thinsulate izolasyonu, iyi koşullarda ve kişinin vucüt sıcaklığının büyük kısmını aktivite sayesinde sağlıyor. Yüksek aktivite seviyeleri için önerilir. 1 metrekaresinin ağırlığı 400gr olan thinsulate ultra izolasyonu, soğuk hava koşullarında önerilir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla