Dağcılık

Matara Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

24 Ocak 2018

Hepimizin marketlerden kolaylıkla alabileceği, tek kullanımlık su şişeleri sağlık için oldukça zararlıdır. Bu tür zararlı şişelere alternatif olarak, tekrar kullanılabilecek termos mataralar çok ilgi görmeye başladı. Tercih edilen plastik mataralar insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu yüzden BPA‘sız plastik mataralar üretildi. BPA’sız mataraların insan sağlığı açısından riski yoktur, güvenlidir.

Plastik Mataralar
Çevrenizde satılan birçok plastik matarada BPA bulunmaktadır. BPA, sağlığınız için oldukça zararlıdır. Daha önce bloğumuzdan bu konuya yer vermiştik. BPA Nedir? başlıklı yazımızı okuyup, konu hakkındaki daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Türkiye’de de satışı olan Alaaddin‘in ürünleri kesinlikle BPA içermez. Kendiniz için ve çocuklarınız için bu markanın ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Mataralar
Plastiklere göre daha sağlıklı bir seçenek bulunmaktadır; paslanmaz çelik. Çelik mataralar biraz ağır olsa da, kolayca taşınabilecek ağırlıktadırlar. Ancak çelik matara kullanan birçok kişi suya geçen çelik tadından şikayetçidir. Aslında bunun iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz çünkü bu, plastik kaplama olmadığının göstergesidir. Dünyada büyük bir hayran kitlesi olan Stanley termoslarda böyle bir şikayetle karşılaşmazsınız, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca Stanley ürünleri, ömür boyu garantili ürünlerdir.
Stanley ve Alaaddin ürünlerini kutupayisi.com‘da bulabilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla