Teknoloji

Marmot Windstopper Teknolojisi

24 Mayıs 2017
Marmot Gorewindstopper

Yeni geliştirilen Marmot Windstopper Teknolojisi kıyafetlere rüzgar geçirmezlik özelliği sağlayan yeni bir tür kumaştır. Bu teknoloji ile birlikte outdoor giyiminde kullanılan kıyafetler rüzgar geçirmemekle birlikte nefes alabilir özelliğine de kavuşmuş olur.

Marmot Windstopper Teknolojisi Nedir?

Marmot Windstopper Teknolojisi kumaşları, yumuşak orta katman ve suya dayanıklı kabuğun tek bir kıyafette birleşimi sonucunda rüzgar geçirmezlik ve nefes alabilirlik sağlamaktadır. WINDSTOPPER® koleksiyonumuz çeşitli aktiviteler ve hava koşullarında ihtiyacınız olan performansta size hareket özgürlüğü sağlarken aynı zamanda sizi rahat tutmaktadır. Konforu üst seviyeye çıkaran bu ürün ile artık bu tarz problemler de ortadan kalkmış olur.

Marmot Windstopper Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Üç katmanlı yapısı ile WINDSTOPPER® astar, bir tarafta yüksek performanslı kumaş ile diğer tarafta hızlı kuruyan polyester polar arasında bulunmaktadır. Dayanıklı su kaydırıcı apre fazladan koruma sağlar.
WINDSTOPPER® vücut ısınızı, rüzgarın ve havanın soğutma etkisinden korurken aynı zamanda nemin kolayca kaçmasına izin vererek de aşırı ısınmayı ve terlemeyi önler. Eşsiz WINDSTOPPER® astarı, diğer rüzgar geçirmez ürünlerle kıyaslandığında, rüzgarın kumaştan geçmesini tamamen önlemekte ve iki kat daha fazla nefes alabilirlik sağlamaktadır. Rüzgarlı havalarda yüksek performans gösterirken kullanıcılarda terleme sorununu çözerek aktivite sonrasında sağlıklarında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun da önüne geçmiş olur.

Marmot Windstopper Teknolojisinin Faydaları Nedir?

WINDSTOPPER®, güçlü rüzgarlar, hafif kar ve yağmur gibi hava koşullarının olduğu her türlü hava şartlarında kullanılabilir. Doğa yürüyüşü, sırt çantalı seyahatler, bisiklet, avcılık, dağ sporları, snowboard ve trekking gibi aktivitelerde iyi bir performans sergiler. Nemi değil fakat ısıyı tutar ve saatte 45 kilometrelik bir rüzgarda normal bir polara göre, nefes alabilirlik özelliğini kaybetmez. Normal bir polardan bile 2,5 kat daha sıcak tutar ve bakımı kolay olduğu için çamaşır makinesinde dahi kolayca yıkanıp bir sonraki aktiviteye hazır hale getirilebilir

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla