Kampçılık

Marmot Vapor 2 Kişilik Çadır İncelemesi

15 Ağustos 2018

Tüm açık hava aktiviteleriniz için heyecan verici maceralara atılmak mı istiyorsunuz? Marmot Vapor 2 kişilik çadır senin için gerçekten harika bir seçenek! Marmot Vapor 2 kişilik çadır kamp ve sırt çantalı geziler için tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaya hazır! Yenilikçi Zone Construction konsepti ve stratejik pol-klips ayarıyla şimdiye kadar kullandığınız çadırların hepsinden daha fazla alanı, daha düşük ağırlık ve paket hacmiyle sunuyor. İki geniş giriş, çift bagaj, rüzgar ve kar yükünü eşit şekilde dağıtan üst kısımdaki destek polüyle orta-üst seviye kampçılık ve dağcılık faaliyetleri için ideal bir model olan Vapor 2 kişilik çadır içi aydınlatmaya olanak tanıyan tavan filesi ve malzeme organizasyonu sağlayan iç cepleriyle kolay bir kullanım sunuyor.
İç çadır ve dış çadır ayrı ayrı ayarlanabilir. Böylelikle dış çadırı sıcak günlerde terk edebilirsiniz, böylece çadırda ısı kalmaz. Çadırın direkleri üzerindeki renkli işaretler çadırın kurulmasının çok kolay olmasını sağlıyor. Yuvarlatılmış tasarım ve düz siluet çadırı güzel bir şekilde akıcı hale getiriyor ve bu nedenle rüzgar enerjisine daha az duyarlı oluyor. Dış çadırın dikişleri bantlıdır ve çadırın 3000 mm’lik bir su sütunu vardır. Yani çadırda yağmurdan korkmanıza gerek yok.

Marmot Vapor 2 Kişilik Çadır Özellikleri
Pollerin bükümlü yapısı, zeminden dikey olarak yükselmelerini ve bu sayede yatılan alanın genişlemesini sağlar. (Özellikle kapalı alan sorunu olanlar için ideal bir iç mekan tasarımı sunuyor.)
Çift giriş – çift bagaj
Stratejik klips ayarlamasıyla tente mümkün olan en geniş hali alır ve daha geniş bir iç hacim sağlanır
Çadır içi aydınlatma sağlayan tavan filesi
DAC Press-Fit Ana Poller/ Velocity Aluminum 7000 Destek Polü
Tamamı file iç tente
Havalandırma pencerelerine sahip, dikişleri içten ısıl işlemle bantlanmış dış tente
Serbest duran tasarım
Daha hızlı ve kolay kurulum için renklendirilerek işaretlenmiş klips ve poller
Eğimli kesime sahip, dikişleri içten ısıl işlemle bantlanmış zemin tentesi
Küçük hacimli malzemelerin organizasyonu için iç cepler
Sessiz fermuarlar

Teknik Özellikleri
Ağırlık: Minumum: 2290 kg Maximum: 2520 kg
Boyut: 107 x 137 x 224cm | Bagaj Alanı: 0.90 m² | 0.48 m² | Zemin Alanı: 3.0 m²
Pol Verisi: 2 adet DAC Press-Fit 9.0mm / Destek polü: 1 adet 8.5mm
Zemin kumaşı: 68d Polyester Tafta 190T 5000mm F/R
Gölgelik Kumaş: 68d Polyester Tafta 190T 3000mm F/R
Böcek Koruyucu Kumaş: 68d %100 Polyester Tafta F/R/ 40d %100 Polyester Böcek geçirmez F/R
Çadır Paket Ölçüleri: 45.7 x 17.8 cm (Saklama Torbası içinde)

Marmot Vapor 2 Kişilik 4 Mevsim Çadır
Sık sık kamp yapan Benian ve Uğur (kinocycle), bu çadır hakkında şu yorumlarda bulundular:
”Biz daha önce yine iki kişilik olan ama bagaj olanı olmayan bir çadır kullanıyorduk. İlk eşyalarımızı çadıra koyma denememizde biz dışarıda kalmıştık siz düşünün. Şimdi hem ön hem de arka bagaj hacmiyle 12 dev bisiklet çantamızı kapı önünde tutabiliyoruz. Ayrıca bu çadırın iki kapısı var. Birbirimizin üzerine basmadan giriş çıkış yapabildiğimiz gibi sıcak havalarda ve soğuk kış aylarından hafif açık bırakarak müthiş hava sirkülasyonu sağlıyoruz. Çadırın üzerine eklenen 3.pol ile çadır iglo gibi genişliyor. Fermuarın yönüyle pek anlaşamadık. Sanıyoruz daha önce kullandığımıız fermuar açma yönlerine göre ters geliyor. O da alışkanlıkla ilgili tabi. Bizim gibi uzun tur ve dört mevsim kullandığınız bir çadır ihtiyacınız varsa tavsiyedir.” 

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla