Teknoloji

Marmot Tüysüz: Maceracılar İçin Geleceğin Kumaşı

18 Ocak 2018

Yağmur, kar, sulu kar: Hava ne kadar kötü olursa olsun, her zaman bulabileceğiniz bir macera vardır. Marmot, kurulduğu günden bu yana heyecanlı maceracıların ve hafta sonu savaşçılarının, doğa şartlarına rağmen evden çıkıp dışarıyı keşfetmelerine yardımcı oluyor. Featherless, bu macera felsefesinin en yeni temsilcisidir ve lansmanı ile yepyeni açık hava keşiflerine ilham vermeye hazırlanmakta!
Her Ortamda, Her Mevsimde, Her Zaman Sıcak!
Bu mantra ile üretilen ceketler hava koşulları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağınız anlamına gelir. Sadece, 700 dolum güçlü kuş tüyü sıcaklığına erişebilen ilk sentetik yalıtım değil, aynı zamanda hafif ve daha rahat sıkıştırılabilen, ıslanınca kuş tüyünden daha iyi performans sergileyebilen bir üründür.
Dağlardaki o ıslak günlerden, yamaçlarda sıfırın altındaki kar fırtınasından veya yağmur çiseleyen öğleden sonralarından artık korkmaya gerek yok.
Yenilikçi 3M ™ teknolojisinden şık tasarımı ve göz alıcı renk seçeneklerine kadar bu yeni seri, türünün ilk örneğidir. Dağ sporcularının bildiği gibi, geleneksel kuş tüyleri ceketler ıslak, topak ve soğuk olabilirken, diğer sentetik ürünler de gerek duyulan hacme ve sıcaklığa sahip değildir. Marmot, giysilerinizin sizi geride tutmak yerine yeni zirvelere çıkarması gerektiğini biliyor.
Yeni Featherless Yalıtım Ceketlerle, hava koşullarından bağımsız olarak, macera sizi nereye götürürse harekete geçmeye hazır olacaksınız. “Featherless kapüşonlu mont, Alaska’ya yaptığım gezide mükemmel bir yardımcıydı. Dar kalıplı ama nefes alabilir, esnek kumaşı sayesinde herhangi bir ceket veya katmanın altına ya da üstüne giyilebilir, çok sıcak tutar ve çok hızlı kurur. Neredeyse yolculuğumun her dakikasında üstümdeydi.“ -Tanner Flanagan, Marmot Atleti
Dünyadaki En iyi Yalıtım
Marmot Featherless teknolojisi, ıslandığında bile hacmini koruyan ve nemi iten hidrofobik ipliklerden üretilmiştir. 3M™ Thinsulate™ Featherless Yalıtım ile üretilen gevşek sentetik  dolgunun, piyasadaki en yenilikçi ürün olması için üzerinde iki yıl çalışıldı. 3M ™, 1970’lerden beri, Thinsulate ürünlerinin tanıtılmasıyla sentetik yalıtımın öncülüğünü yapmaktadır.
Gerçek Kuş Tüyünden Daha İyi
Tüysüz ceketler, kuru koşullarda, sizi kuş tüyü kadar sıcak tutar ve yüksek performans sergiler. Gevşek sentetik-dolgu yalıtım, 700 dolum güçlü kuş tüyünün sıcaklığını ve yumuşak yapısını taklit eder ve onu bugüne kadarki en sıcak sentetik ürün haline getirir. Son derece hafif olan ceket, sadece 350 gramlık bir hacme sahiptir ve soğuk hava yürüyüşlerinden kış kamp gezisine kadar her türlü macerada çok az yer kaplar. Sırılsıklam olsanız bile, en kötü koşullarda sıcak kalır: yağmurdan kara, yağıştan rüzgara.

“İnsanlar kuş tüyünü; sıcaklığı, hafifliği, yastığımsı yumuşak yapısı ve ürünün hissiyatı yüzünden seviyor. Artık bütün bunları Featherless teknolojisi ile taklit edebiliyoruz. Marmot, onu çevresel nedenlerden ötürü kuş tüyüne bir alternatif olarak değerlendiriyor ama bu aynı zamanda tüketicilerin yararına verilmiş bir karar. Çoğu durumda daha sıcak, daha dayanıklı ve daha fonksiyonel. Featherless teknolojisi, Marmot‘un sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını, geri dönüşümlü polyesteri, sentetik kuş tüyü dolgu olarak kullanıp, bir adım daha ileri götürüyor.“ -Syvie d’Azemar, Marmot’ta Üst Düzey Marka Yöneticisi

Soğuk Alan Noktalar Elendi
Tüysüz ceketler, yalıtımda soğuğun sızmasına neden olabilecek herhangi bir bölme kaymasını ortadan kaldırmak için iki kat kumaş tabakasıyla birlikte dikilmiştir. Bu tasarım aynı zamanda dikişleri de azaltır, montu daha sıcak ve daha dayanıklı hale getirir. Oldukça sağlam sonuçlara bakarsak, bu ürün, en sert koşullara göre ayarlanmış demektir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla