Teknoloji

Marmot Spiralfil Teknolojisi

9 Mayıs 2017
Marmot Spirafil

Marmot Spiralfil kamplarda kullanılan uyku tulumları düşünüldüğünde bunlardan çok daha farklı bir teknolojiyle üretilmiştir. Marmot Spiralfil altı için geniş spiral boşluklu elyafların, sıcaklık, yumuşaklık ve sıkıştırılabilirlik için küçük polyester elyafların eşsiz bir karışımıdır.

Marmot Spiralfil Teknolojisinin Faydaları Nelerdir?

SpiraFil™ sıcaklık, yumuşaklık, düşük ağırlık, pratiklik ve taşınabilirlik özelliklerinin olağanüstü bir kombinasyonunu sunar. Termal bağlanma, yüksek yırtılma mukavemeti ve uzun süreli dayanıklılık sağlar. Marmot Spiralfil teknolojisi ile üretilen uyku tulumları, rahatça kullanılmak üzere bütün özelliklere sahiptir. Ferah ve çok konforlu olmasının yanı sıra küçülebilen formu sayesinde kolay taşınır. Eşyalarınızı taşımak için çok fazla yeriniz yoksa, uyku tulumunu büzerek rahatça hacmini küçültmeniz ve çantanızda taşımanız mümkündür. Bu uyku tulumunun öne çıkan en önemli özelliği, tamamen küçültülerek rahatça taşınabilmesi ve de hafif oluşudur. Uyku tulumunu rahatça taşıyabilmeniz için katlayıp koyabileceğiniz küçük çantası da yanında gelir.

Kaz tüyünden daha avantajlıdır

Tüm özelliklerinin yanında aynı zamanda uygun fiyatlı olan uyku tulumu, yüksek kaliteli, dolgulu ve sentetik yalıtımla üretilmiştir. Sentetik hafif uyku tulumlarının en güzel özelliği, herhangi bir yerde neme maruz kaldıklarında veya ıslandıklarında, çok hızlı bir şekilde kurumalarıdır. Kaz tüyü uyku tulumlarının tersine ıslanan sentetik dolgulu uyku tulumları termal etkilerini hiç birini kaybetmezler.

Uyku tulumunun şekli ve özellikleri

Mumya şeklindeki bu hafif uyku tulumunun kesimi yarı dikdörtgen şeklindedir. Böylece diğer kesim uyku tulumlarına göre, daha çok alan sağlayarak ayak kısmında daha rahattır ve bu şekil konforu artırmada yardımcı olur. Mumya şekline rağmen bölmeli kapüşona da sahiptir. Kapüşonun tepesinde ve altında kordonları bulunur. Kullanıcı sıcaklığı nerede tutmak istiyorsa orayı çekiştirerek kapüşonu büzebilir. Tulumun en tepesinden aşağıya kadar olan çift fermuar ile sıcak günlerde, sadece alttan veya sadece üstten, içeride hava sirkülasyonu sağlanabilir. Bazı gezginler için oldukça idealdir. Rahatça yayabilecekleri bir battaniyeye de dönüşür. Hafif uyku tulumunu birkaç farklı şekilde kullanabilir.

Fermuarın arkasındaki dayanıklı madde sayesinde, fermuar sıkışması yaşanmaz. Eğer kumaş biraz sıkışırsa bile dayanıklı olduğu için hiç zarar görmez. Fermuarın arkasındaki boru sayesinde, istenmeyen soğuk hava tulumun içine giremez. Sentetik ve hafif bir uyku tulumu olduğu için yalıtım her yere eşit dağıtılır. Yalıtımda istenmeyen yoğunluklar olmaz ve sıcaklık içeride kalır. Kullanıcının maksimum seviyede faydalanabileceği konforu sağlar.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla