Teknoloji

Marmot Primaloft Teknolojisi

20 Haziran 2017
Marmot Primaloft

Yeni geliştirilen Marmot Primaloft Teknolojisi üst düzey bir yalıtım sağlayan mikrofiberli bir tasarımdır. Uzun süren AR-GE çalışmalarının bir ürünü olan Marmot Primaloft Teknolojisi kullanıcıların deneyimlerinden ve ihtiyaç önerilerinden faydalanılarak tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur. Farklı yapısı ve bu özellikleriyle kendi segmentindeki ürün kategorileri arasında ilk sırada yer almaya aday bir üründür.

Marmot Primaloft Teknolojisi Nedir?

PrimaLoft® Gold en üst düzey mikrofiberli yalıtımdır. Ultra ince iplikler patentli özel bir işlemden geçirilerek yalıtım amaçlı birleştirilir. Bu şekilde hafif, son derece yumuşak ve su geçirmez bir katman elde edilir.

Marmot Primaloft Teknolojisi Nasıl Çalışır?

İnsan vücudu 36,5 derece ısıya sahipken genelde bunu daha aşağı indirmeye çalışan ortamlarda bulunur. PrimaLoft aşırı soğuklarda bile vücudunuzu izole ederek rahat etmenizi ve az enerji harcamanızı sağlar.
Ultra ince iplikler ufak ısı cepleri oluşturarak vücut ısısını tutar ve soğuğu dışarıda tutar. Sonuç ince bir katmanla ile anında sıcaklıktır.Konfor seviyesi üst noktaya ulaşır. PrimaLoft® Gold mikrofiberleri su geçirmez yapısı ve yüksek yüzey direnci sayesinde nemin girmesini engeller. Sonuç kaz tüyünden çok daha hızlı kuruyan bir izolasyon katmanıdır. Ultra ince iplikler kaz tüyü gibi sıkıştırılabilir ve aynı zamanda nefes alan ve cildinizden nemi uzaklaştıran yapıya sahiptir. İç ve dış hava akışı sayesinde de terleme yapma olanağı yoktur.

Faydaları Nedir?

PrimaLoft® Gold rakiplerine göre üç kat daha az su emer. Kuruyken %14, ıslakken %24 daha sıcaktır tutar. Kaz tüyünden daha hızlı kurur ama aynı derecede sıcak, yumuşak ve sıkıştırılabilirdir. Hafif, nefes alan ve rüzgar direnci yüksektir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla