Kampçılık

Marmot Never Summer -39°C Uyku Tulumu İncelemesi

31 Temmuz 2018

Biz de sizin kadar yaz mevsimini seviyoruz fakat bazen aradığınız mevsimin başka olduğuna karar verebilirsiniz. İşte bu yüzden, Never Summer‘ın suya dayanıklı kaz tüyü, -39 dereceye kadar düşen sıcaklıklarda, sizi sıcacık tutmaya yetecektir. Never Summer, yolculuklar, yürüyüşler ve dağ tırmanışlarınızda, hava sıfırın altına düştüğünde, güvenle yanınızda taşıyabileceğiniz bir tulumdur.

Ürün Özellikleri
Islak alanlarda daha iyi su geçirmezlik için, sertifikalı 650 doldurum güçlü kaz tüyü ve kaz tüyü korumasına sahiptir.
Ayağı sarmalayan, anatomik ayakucu, yalıtımı arttırır, daha fazla sıcaklık, ayaklarınız için daha fazla yer ve konfor sağlar.
Boydan boya kilitli YKK çift taraflı fermuar kumaş kaydırıcısı sayesinde kumaşın fermuara sıkışmasını azaltır.
EN testini geçmiş bir üründür.
Kordonlu, kaz tüyü doldurulmuş yakası vardır.
Nautilus özel katmanlı kapüşon sayesinde katlanma ve kayma engellenir.
İç tarafında değerli eşya cebi ve ayak bölmesinde ısıtıcı cebi bulunur.
Sıkışmayı engelleyici, yalıtımlı, kumaş katı bulunmaktadır.
Alt tarafında yan dikişleri bulunur.
Kordonlu kapüşona sahiptir.
Fermuar odası bulunmaktadır.
Esneyen triko yumuşak katmana sahiptir.
İki tane askılık halkası bulunur.
Saklama çantası bulunur.

Kullanılan Materyaller
Ana Malzeme: 30d% 100 Naylon DWR 1,18 oz / yd | 30d% 100 Naylon Ripstop DWR 1,5 oz / yd
Astar Malzemesi: 30d% 100 Naylon DWR 1.27 oz / yd
Yalıtım Malzemesi: 650+ Fill Power Duck Down
Ağırlık: 1395 gr
Dolgu Ağırlığı: 898 gr
İç Uzunluk: 211 cm
Paket Boyu: 21.6 x 45.7cm
Ölçüler (Omuz, Kalça, Ayak): 157cm x 142 cm x 123cm
Derece: Comfort: -12.7°F / -10.7°C | Lower Limit: -1.2°F / -18.4°C | Extreme: -39.6°F / -39.8°C

Sık sık kamp yapan Erdi Yılmaz, Marmot Never Summer -39°C Uyku Tulumu‘nu kullandı. Ürün hakkında yorumu şu şekilde;
”Piyasada en çok elyaf ve kaz tüyü uyku tulumları bulunmakta. Marmot su geçirmez özelliği ve yumuşak dokusuyla ve hafifliğiyle oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’de dağcılık adına aşırı extreme koşulların yaşanmadığını düşünürsek Never Summer modeli, Türkiye içindeki 2000-3000mt irtifalardaki hemen hemen tüm kış faaliyetlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 650 güçlü kaz tüyü dolgusuyla sıkıştırma torbasından çıktığı andan itibaren orjinal şişkin formuna dönebiliyor. İyi yalıtımlı bir matla beraber donmadan geceyi rahatlıkla geçirmenize olanak sağlayacaktır. -18° C derece civarı aşırı soğuk iklimde tulum içerisine ince bir çorap ve polar pantolon, polar tshirt ve bere giyerek girdim, tüm büzgüleri ve özellikle de göğüs büzgüsünü tam kapattığım anda oldukça konforlu bir iç bölge sıcaklığı elde ettim. Kadın kullanıcılar bu derecelerde üşüyebilirler, onun için küçük bir pet şişeye sıcak su ya da cep sobaları ile tulumun içini destekleyebilirler. Fermuar sıkışma önleyicili tasarım olsa da ben kullanırken sıkıştı. Özel tasarımı büzgü sistemi özellikle kapşon bölümünü büzerken bir miktar zorluk yarattı. Sabah uyandığımda bir miktar kaz tüyünün polarıma yapıştığını gördüm. İç astardan eser miktarda da olsa tüy atması meydana gelmiş. Ancak genel itibariyle kar üzerinde donmadan rahat bir gece geçirmemi sağladığı için çok memnun kaldım.
Marmot – Never Summer uyku tulumu -39° C derecelik extreme koruma derecesiyle oldukça iyi bir tulum. 2000 – 3000 metre irtifadaki Türkiye’de bütün kış faaliyetlerini rahatlıkla çıkartır. Tulumun bakımının iyi yapıldığı sürece yıllarca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Faaliyet bitiminde asarak muhafaza edilir, çamaşır makinesinde yıkanmazsa uzun süre teknik özelliklerini kaybetmez.” Erdi Yılmaz

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla