Yürüyüş

Marmot Flashpoint Polar Bayan Ceket İncelemesi

19 Eylül 2018

Şehirde ya da doğada iyi ısı yalıtım özellikleriyle rahatlıkla kullanabileceğiniz, şık dizaynı, parlak renkleri ve özel kesimiyle bayanlar için üretildiği tescillenmiş bir polar sweat! Sonbahar ve kış mevsiminde üstünüzden çıkarmak istemeyeceksiniz.

Ürün Özellikleri
Polartec® Classic 100 kumaş yüksek ısı izolasyon özelliğine sahiptir.
%100 sentetik malzemeden oluşan Polartec kumaş ıslandığında hızla kurur. Islandığında da yalıtım özelliğine devam edebilmektedir. Bu özelliğinden dolayı yıllardır dağcılar tarafından tercih sebebi olmuştur.
İnce yapısı ile bir dış katman ceketle birlikte rahatlıkla kullanılabilir.
Ön kısımdaki fermuar, arkasındaki pat ile rüzgara karşı korunmuştur
Bel kısmındaki elastik büzgüyü sıkıştırarak polar ceket içine alt taraftan soğuk hava girmesini engelleyebilir ya da gevşeterek yüksek efor gerektiren hareketlerde havalandırmayı arttırabilirsiniz
Eğimli kesilmiş kolları hareket kabiliyetini arttırır.
Çift taraflı kusörü sayesinde, diş yapısı uygun bir dış katmana sabitlenebilir
Ceket üzerindeki iki adet fermuarlı cep elleri ısıtmak için idealdir.

Kullanılan Malzemeler
Polartec® Classic
Sırt Uzunluğu: 66 cm
Kalıp: Regular Fit
Ağırlık: 300 Gr

Polartec Classic Nedir?
Polartec® Classic kumaşlar hafiflik, ısıtma ve nefes alabilirlik konusunda çıtayı yükseltmiştir. Neredeyse 30 yıldır, bu orijinal polar benzersiz kalite ve dayanıklılığa sahip.
Pelüş yapısı, havayı içine hapseden ve vücut ısısını tutan küçük hava cepleri oluşturmaktadır. Daha az pahalı polar kumaşların aksine, ® Classic ürünleri tekrar eden yıkamadan sonra bile yalıtım kabiliyetini ve tiftiklenmeyen görüntüsünü korur.
Marmot aktiviteniz için doğru seviyedeki yalıtımı sağlamak için farklı Polartec® Classic kumaşlar kullanmaktadır.

Marmot Polartec® CLASSIC Teknoloji Özellikleri
Polartec® Classic 100 kumaşlar en hafif olanlarıdır ve sıcak bir ilk katmandır. Polartec® Classic 200 kumaşlar üstün bir ısıtma ve çok yönlülük sunmaktadır. Polartec® Classic 300 kumaşlar çok soğuk outdoor aktivitelerinde sıcak bir termal katman görevi görür. En yoğun ve tabi ki en ağır olanıdır.

Marmot Polartec® Classic Teknik Özellikleri
Malden Mills firması tarafından üretilen Polartec serisi kumaşlar, benzeri polar kumaşlara göre üstün özellikler gösterirler. Ağırlığına oranla gösterdiği ısı yalıtım özellikleri oldukça fazladır. Islandığında da ısı yalıtım özelliklerini devam ettirebilen Polartec; kısa sürede kurur ve ıslandığında ağırlığının %1’i oranında su tutar. Kalınlıklarına göre Polartec 100, Polartec 200 şeklinde adlandırılırlar.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla