Teknoloji

Marmot Down Defender Teknolojisi

18 Nisan 2017
Marmot Down Defender

Marmot Down Defender teknolojisi giysi ve uyku tulumları için bir sigorta poliçesidir. Bu özel işlem görmüş teknoloji, yüksek oranda su dayanıklı, ıslak ortamlara maruz kalan giysiler ve uyku tulumları için daha üst seviye ıslaklık koruması sağlar. Marmot Down Defender, malzemenin suyla temasından kaynaklanan topaklanmayı ve özelliğini yitirmesini önlemeye yardımcı olur. Dolayısıyla sizi sıcak ve konforlu tutma kabiliyetini mükemmel bir şekilde artırır.

Marmot Down Defender Teknolojisi Nasıl Çalışır?

İşlem kaz tüyü kümelerinin moleküler seviyede DWR (Dayanıklı Su İtici) ile kaplanması şeklinde yapılır. Her bir bireysel tüy topağının üzerine su itici katman koyulur. Bu işlem kaz tüyünün temizlenmesi sırasında yapılır. Bu apre kaz tüyünün 20 yıkamadan fazla su itici olmasını sağlayan bir dayanıklılıkta olmasına imkan verir. Aynı zamanda bu işlem kaz tüyünün bütünlüğünü ve tüy kümelerinin dayanıklılığını artırır.

Faydaları Nedir?

Down Defender bulunan kıyafetler daha uzun süre kuru kalır, koruma özelliklerini devam ettirir ve geleneksel işlenmemiş kaz tüyü ceketlere göre çok daha hızlı bir şekilde kurur.

Teknoloji Özellikleri

  • İşlenmemiş kaz tüyüne göre 10 kat daha uzun kuru kalır.
  • Nemli ortamlarda işlenmemiş kaz tüyüne göre %150 daha fazla koruma sağlar.
  • İşlenmemiş kaz tüyüne göre %30 daha hızlı kurur.
  • PFOA (Perflurooctanoic Asit) ve PFOS (Perflorooktansülfonik Asit) içermez.
  • Bluesign onaylıdır. (Bluesign: Tekstil endüstrisinin sürdürülebilirlik hedeflerine doğru hareket etmesine yardımcı standartlardan biridir.)
  • Down Defenderı kar sporları, şehir keşifleri ve çocuk koleksiyonlarında kullanmaktayız.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla