Teknoloji

Lowe Alpine Axiom Sırt Sistemi

15 Nisan 2017
Axiom Sırt Sistemi

NEDİR?

EN GELİŞMİŞ SIRT PANELİ TEKNOLOJİMİZ
3 farklı modelli Axiom sistemi ile çantanızın sırt uzunluğunu ayarlayarak vücudunuza tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Tüm Axiom çantalarımızın ayarlamaları tek bir kayış ile rahatça yapılabilmektedir.

AXIOM 7
Terlemeyi önleyici hava sirkülasyonu ve daha fazla rahatlık için bel kemerindeki köpüğü ile Axiom 7, yüksek destekleyici güce sahiptir. Uzun yolculuğa çıkacağınız zaman veya zorlu patikada ağır yük taşıyacağınız zaman, sizin en büyük yardımcınız olur. Bu sistem Expedition, Cerro Torre ve Cerro Torre ND çantalarımızda vardır.

AXIOM 5
Bu sistem, hareket edebilen bel kemerine ve özel teknolojiyle üretilmiş havalandırmalı sırt paneline sahip. Ağır yükle bile çıkılan yolculuklar için idealdir. Bu sistem Manaslu and Manaslu ND çantalarımızda vardır.

AXIOM 3
Başlangıç seviyesindeki kampçılar veya okul gezilerine gidecekler için basit ama çok işlevli bir sistemdir. Bu sistem Diran ve Diran ND çantalarımızda vardır.

HAREKETLİ BEL KEMERİ
Hareket eden bel kemeri, yürüyüşlerde sizinle beraber hareket eder ve daha fazla komfor sağlayarak vücudunuzdaki baskıyı azaltır.

AERATOR SIRT PANELİ
Destek ve dengeden vazgeçmeyerek, arttırılmış hava sirkülasyonu sağlar.

AYARLANABİLİR KORDON
Tek bir hareketle, sırt uzunluğunu hızlı ve rahat şekilde ayarlayabilirsiniz.

N6.6 210D MINI YIRTILMAZ KUMAŞ
Manaslu çantalarımızda kullanılır ve 210D naylon 6 temel kumaş ile 6.6 yırtılmayan naylondan üretilmiştir. PU yağmur geçirmeyen katmanla tamamlanmıştır.

En son çıkan sırt sistemi zorlu koşullarda çantayı taşımanın çok daha rahat olması, sırta uygulanan baskının çok daha az olması için tasarlandı. Lowe Alpine tarafından geliştirilen bu sistem aşağıdaki üç sebepten dolayı çok popüler hale geldi

 • Sırtı desteklediği ve stabiliteyi önemli ölçüde artırdığı için
 • Ayarlanması çok kolay olduğu için
 • Hareket halinde bile kolay ve hızlı bir şekilde ayarlanabildiği için

Lowe Alpine büyük boy çantaları daha iri insanlar için tasarlandı. Bu çantaların kalça kemeri ve omuz askıları standart çanta boylarına göre biraz daha uzundur.

Ayarlanabilir: Axiom sırt sistemi çantanızın sırt uzunluğu kendi sırtınıza göre ayarlamanıza olanak sağlar. Böylece çantanız mükemmel şekilde sırtınıza oturur. Sırta mükemmel oturan bir çanta ise ağır yükleri taşırken hissedilen yorgunluğu ve rahatsızlığı önemli ölçüde azaltır.

Kalıp şeklinde sırt kısmı: Axiom sırt sistemi bir kalıp halindedir. Baktığınızda yumuşak olmayan tek parça, kalıp şeklinde, sert bir sırt kısmı görürsünüz. Bu şekilde bir sırt kısmı ağır yükle yapılan uzun yürüyüşler için şarttır. Yumuşak sırt kısımları mağazada size hoş ve konforlu gelebilir ama uzun yürüyüşlerde sizi rahatsız edecektir. Konfor ve sağlık için sert ve kalıp şeklinde sırt sistemi şarttır.

Dönen kalça kemeri: Biz yürüdükçe, özellikle sert zeminde, kalça kemiğimiz yukarı aşağı hareket eder ve duruma uyum sağlamaya çalışır. Özellikle bozuk zeminlerde veya yüksek yerlere adım attığınızda o da hareketinize uyum sağlamak için hareket eder ve zorlanır. Dönen kalça kemerleri kalçanızdaki baskıyı azaltır ve çok daha rahattır.

Esneyen köpük malzeme: Kalıp şeklindeki sırt kısmı esnek bir köpük malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme, çantayı sırtınıza ilk taktığınızda sert gelebilir ve rahat edemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Tam aksine bu malzeme sırtınıza maksimum derecede destek verecek ve sırtınızı uzun yürüyüşlerde çok rahat ettirecektir.

Çanta sırtınızdayken ayarlamak çok kolay: Lowe Alpine Axiom sırt sistemi hiç şüphesiz en kullanışlı ve kolay ayarlanabilen sırt sistemidir.

 • Önce omuz askılarının ve kayışların gevşek olduğundan emin olun. Sonra kalça kemerinizi istediğiniz ölçüde sıkın. Sonra aşağıdaki kolay üç adımı takip edin ve ayarlayın
 • Sağ taraftaki siyah kilitleme ipini çekin ve öylece tutun
 • Soldaki gri ayarlama ipini çekin ve omuz askılarınız istediğiniz gibi oturana kadar devam edin
 • Son olarak ilk başta tuttuğunuz siyah ipi bırakın, ardından gri ipi de bırakın

 • Öne eğildiğinizde (parkurunuzun bazı bölümlerinde öne eğilerek yürümeniz gerekebilir) omurganız ve omuzlarınız omuz askılarınıza doğru daha çok yük bindirir. Bundan dolayı öne eğilerek yürürken sırt kısmını bu yürüyüş şekline göre tekrar ayarlamanız gerekebilir.
 • Dik bir şekilde yürümeye başladığınızda ise tekrar ayar yapmanız gerekecektir.
 • Axiom sırt sisteminin üç değişik seviyesi vardır. Bazı çantalar seviye 2, bazıları seviye 4, bazıları ise seviye 6 dır.
 • Aşağıda her seviyenin özelliklerini bulabilirsiniz. İhtiyacınıza göre herhangi bir Axiom seviyesindeki çantayı seçebilirsiniz

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla