Sağlık

Kick Boks’un Faydaları Nelerdir?

26 Şubat 2018

Kick boks‘u spor ve kilo verme programı olarak yapabilirsiniz. Bu tür sporlar kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir. Düzen bir şekilde egzersiz yaparsanız enerjik bir şekilde tüm kaslarınızı çalıştırıp, esneklik kazanabilir ve dengenizi sağlayabilirsiniz.
Kick boksta ciddi bir şekilde kardio yoğunluklu tüm vücudunuz çalışmaktadır. Bol miktarda kalori yakabilirsiniz. Tekme ve yumruk atarken karın bölgesindeki kaslar çalışmaktadır. Bu kasların dayanıklılık gücünü arttırmaktadır. Kick boks yapmak stresinizi azaltır. Keyfinizi arttırır. Kum torbasına vurma hareketi çok iyi bir stres atma aracıdır. Bu spor sayesinde hem ruhsal hem de fiziksel rahatlama ve sağlık kazanırsınız. Spordan önce omuz ve sırt germe hareketlerinizi mutlaka yapmalısınız. Kick boks eğlenceli bir spordur. Sporunuzu yaparken eğleneceksiniz.
Kick boks antrenmanlarınızı yaparken yüksek derece oksijene ihtiyaç duyarsınız, bu da kalp sağlığınız için oldukça faydalı bir durumdur. Kick boks dengenizi çok iyi bir şekilde korurken; futbol, voleybol, basketbol gibi sporların da yapılması fayda sağlayacaktır.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla