Bisiklet

Katlanır Bisiklet ile Hayatınızı Kolaylaştırın

20 Nisan 2018

Katlanır bisiklet sayesinde artık bisikletinizi otobüse, metrobüse, tramvaya ve bagajınızına rahatlıkla koyabilirsiniz. Şehir içindeyken, motorlu taşıtları kullanacağınız bir alanda kolay katlanabilir olması ile bisiklet modelleri arasında en çok sevilen modeller arasına girmiştir. Katlanır bisikletlerin ağırlıkları 12-17 kg arasında değişmektedir. bu bisiklet modelleri ile uzun yola çıkmak, yokuş çıkmak, sürat yapmak zordur. Fakat her bisiklet gibi 2 tekerliğe sahip olduğu için bu tür şeyler imkansız değil.
Yoğun bir iş gününden sonra, kullanacağınız toplu taşıma aracına kadar katlanır bisiklet ile gidebilirsiniz. Araca bindiğinizde katlandığı için size hiçbir zorluğu olmaz, her aşamada kolay kullanım sağlar. Bisikletinizi kullanırken güvenlik önlemlerini mutlaka almalısınız. Kaskınız olmadan yola çıkmamalısınız.
Katlanır bisiklette alışık olmadığımız tek şey, bisikletin tekerlerinin küçük boyutta olması. Küçük lastik tasarımı sayesinde taşınırken çok büyük rahatlık sağlar. Daha az çaba ile daha kolay hazırlanır.
Pratik bir kullanıma sahip bu bisikletler, çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Bisikletinizi kullanıktan sonra, tekrar kapatıp, kucaklayarak istediğiniz araca binebilirsiniz. Diyelim ki siz araca bindiniz ve çok trafik var. Araçtan inip yolunuzun belli bir kısmına kadar tekrar bisikletinizi kullanabilirsiniz. Bisikletler çevre dostudur. Diğer araçlar gibi çevreye zarar vermez ve sağlığınız açısından da oldukça faydalıdır.

İlginizi çekebilir: Bisiklet sürerken hangi kaslarımızı çalıştırırız?
Katlanır bisikletler biz bavuldan daha küçük bir alan kaplar. Bu sayede aracınızın bagajında bile saklayabilirsiniz. Bisiklet kullanırken, bir aracın masrafı gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Bu sayede bütçenize de büyük bir katkı sağlar.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla