Kampçılık

Kampta Powerbank Kullanırken Dikkat Edilecekler

6 Temmuz 2022

Elektronik cihazlarımızı nerede olursak olalım şarj etmemizi sağlayan powerbankler hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünlerin başında geliyor. Evde, okulda, iş yerinde, sporda, kısacası hayatın her alanında yanımızda bulundurabileceğimiz bu taşınabilir şarj cihazlarını kamp çantalarımızın bir köşesinde bulundurmakta da fayda var. Peki kampta powerbank kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kamplarda Powerbank Kullanırken Aklınızda Bulundurmanız Gerekenler

Kampa gittiğinizde her zaman direkt olarak telefonunuzu şarj edeceğiniz alanlar bulamayabilirsiniz. Bu taşınabilir harici şarj ile dilediğiniz yerde telefonunuzu şarja takabilirsiniz.

Telefonunuzun şarjı bitmesi durumunda, acil durumlarda çok işinize yarayacak bu ürünü kullanırken bazı ufak detaylara dikkat etmenizde fayda var. Peki kampta powerbank kullanırken nelere dikkat edilmeli? Kampta şarj sorunu yaşamamak için neler yapılmalı? 6 adımda kampta powerbank kullanımı:

kampta powerbank
Ürün: https://www.kutupayisi.com/urun/lexon-mino-bluetooth-tws-hoparlor-1

1.Suyla temastan kaçının.

Powerbankler son derece uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerdir. Ancak yine de suyla temas etmemeleri ya da nemli bir ortamda kalmamaları gerekir. Kamp etkinliği boyunca powerbanklerinizi ıslanabileceği durumlardan korumanız önemlidir.

2.Ürünü evde deneyin.

Powerbankınızın şarj etme süresi tamamen bataryanızın kapasitesi ve powerbankin performansı ile ilgili bir durumdur. Kampa powerbank götürmeden önce ürününüzü evdeyken deneyerek telefonunuzu ne kadar sürede ve kaç kez şarj edebileceğinizi mutlaka öğrenin. Böylece kampta şarj sorunu yaşamazsınız.

3.Orijinal şarj aleti kullanın

Taşınabilir şarj aletinizi şarj ederken, mutlaka kendi kablosu ile şarj edin. Bu şarj süresini etkiler. Orijinal şarj aletini kullanmak her zaman çok önemlidir.

4.Sıcak bir yerde muhafaza edin

Soğuk hava, elektronik cihazlarınızın pillerini etkiler. Eğer soğuk bir havada kamp yapıyorsanız powerbankinizi ve telefonunuzu sıcak (ancak nem dolayısıyla ıslanmayacak) bir yerde muhafaza edin. Gün içinde ceketinizin cebine, çantanızın içine; gece ise uyku tulumunun içine koyabilirsiniz.

5.Kaliteli bir powerbank edinin

Kampta şarj sorunu yaşamamak için kaliteli bir powerbank edinmeniz gerekir. Kalitesinin yanı sıra, kampta şarj sorununu minimuma indirmek için üzerinde doluluk oranını gösteren ışıklı gösterge olmasında fayda vardır.

6.İhtiyacınıza uygun bir powerbank seçin

Powerbankler farklı kapasitelerde ve boyutlarda satılır. Eğer kampa sırt çantasıyla gidiyorsanız kolay taşıyabileceğiniz boyutta bir powerbank edinmeniz iyi olacaktır. Ancak genelde boyut küçüldüğünde, şarj etme sayısının da azalacağını göz önünde bulundurmayı unutmayın.


İhtiyacınız olan tüm kamp malzemeleri yanınızda olduğunda kampınız sorunsuz bir şekilde geçecektir. Tüm kamp malzemeleri için https://kutupayisi.com linkine tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden harika bir kamp diliyoruz!

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla