Kampçılık

Kampta Aç Kalmaya Son: Kamp Yemekleri

17 Mayıs 2018

Kamp eğlenceli bir aktivite olsa da oldukça yoran bir faaliyettir. Durum böyle olunca iyi beslenmek gerekir. Tükettiğiniz besinlerin, besin ve enerji değeri bakımından yüksek olmalıdır. Böyle olursa, tükettiğiniz besinler midenizde daha az yer kaplar ve size zaman kazandırır. Dengeli beslenmek çok önemlidir. Yani sadece proteine yüklenmeyin. Eşit miktarda almaya özen gösterin.
Kampa giderken yanınıza alacağınız besinlerin çabuk bozulmayacak besinler olmasına özen gösterin. Havanın sıcak olabileceğini her zaman göz önünde bulundurun. Bozulmayacak besinler tercih etmeye özen gösterin. Et ve tavuk çok fazla bakteri üretirler. Böyle durumlarda yanınızda sucuk bulundurmayı tercih edebilirsiniz. Paketli ve vakumlu gıdaları tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Stanley kamp ve dağ pişirme seti ile mükemmel yemekler
Kamp yaparken su içmek oldukça önemlidir. İster yaz, ister kış olsun. Sürekli ve düzenli olarak su tüketin. Her zaman suyun fazlası yanınızda olsun. Çantanızda taşıyacağınız yemeklerinizin düzenini ve miktarını iyi sağlamalısınız. Kaç günlük kampa gidecekseniz mutlaka, 1-2 günlük fazla yemek hazırlayın. Fazladan yemek taşımak istemiyor olabilirsiniz fakat kampta neler ile karşılaşacağınızı bilmediğiniz için önlem almak her zaman daha faydalı olacaktır. Kampa giderken az ağırlığı olan ama doyurucu besinleri yanınıza almayı ihmal etmeyin.
Etkinliğiniz sırasında yanınızda muz bulundurmayı ihmal etmeyin. Uzun yürüyüşlerden sonra 1 adet meyve tüketmek size çok iyi gelecektir. Çay ve kahveyi bol bol tüketebilirsiniz. Sizi her zaman zinde tutar ve gerekli olan sıvı ihtiyacınızı karşılarsınız. Karbonhidrat içeren besinler enerjinizi geri kazanmanıza yarar sağlar, ekmek veya pide tüketebilirsiniz. Paketlenmiş gıdalar, besinlerin hava almasını engelleyeceği için çabuk bozulmalarına sebep olmaz. Yumurta tüketmeyi ihmal etmeyin, çok önemli bir protein kaynağıdır. Eğer yeterli ekipmana sahipseniz çok rahat bir şekilde yemeklerinizi yapabilirsiniz. İmkanlarınız kısıtlıysa kolay taşınabilir kraker, konserve gibi yemekleri tercih edebilirsiniz. Patates, makarna gibi karbonhidrat bakımından zengin besinleri tüketebilirsiniz.
Doğada olmanın ve temiz havanın keyfini çıkarın…

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla