Kampçılık

İzci Kampında Bulunması Gereken Ekipmanlar

26 Mart 2018

İzcilik, doğayı korumayı ve onu geliştirmeyi, tüm dünyada barışı ve huzuru sağlamayı kendisine ilke edinmiş sosyal bir faaliyettir. Ayrıntılıdır ve emek isteyen bir iştir. Doğa ile bütünleşmek, doğada kamp yapmak; doğayı seven izciler için vazgeçilmez bir aktivitedir. Kampa giderken doğru malzemeleri seçmek oldukça önemlidir. Kamplarda önemli olan bir diğer şeyse eksiksiz malzeme ile kamp yapmaktır. Bu sayede kamplarınızdan maksimum keyif alabilir, eğlenceli ve verimli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Kampa giderken mutlaka yanınızda olması gereken bazı malzemeleri sizin için sıraladık.
Olmazsa Olmaz: Kamp Çantası
İzci kampı yapmak için yola çıkacaksanız, edinmeniz gereken ilk ekipman kullanışlı bir çantadır. Geniş, cepleri olan hafif bir çanta ile ekipmanlarınızı taşımak oldukça kolay olacaktır. Seçeceğiniz çantanın sırt yapınıza uygun olması da herhangi bir fiziksel rahatsızlık yaşamamanız açısından önemlidir. Kamp için yola çıkmadan önce yanınıza alacağınız eşyalarınızı belirlerseniz, satın alacağınız çantanın boyutunu az çok belirlemiş olursanız, ihtiyacınıza uygun bir modeli kolayca alabilirsiniz. Sırt çantanızda suyunuz için ayrı bir alan bulunuyorsa, sırt çantanız ideal bir seçim olabilir. Çanta seçiminizi yapmadan önce kamp alanına nasıl ulaşım sağlayacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. İzci kampınız sırasında yürüyüşleri uzun olan bir program planladıysanız, yanınıza sadece temel kamp malzemelerinizi alabilir böylece ekstra ağırlık taşımaktan kurtulmuş olursunuz.

Doğadaki Eviniz: Kamp Çadırı
Doğa yürüyüşüne ara verdiğinizde, olmazsa olmaz dediğimiz sırt çantanızdaki kamp çadırınızı kurmaya başlayabilirsiniz. Kamp çadırınız olmadan kamp yapmak zorlu ve bazı hava koşullarında neredeyse imkansızdır. Kamp çadırı olarak kolay kurulabilen çadırları seçmek sizin için çok daha pratik olacaktır. Son yıllarda üretilen çadırlar bu noktada size yardımcı olacaktır. Uzun süren uğraşlar sonucu kurulan kamp çadırları, daha kampınız başlamadan sizi yorar ve vakit kaybettirir. Etkinliğinize gölge düşürmemek için pratik kurulan kamp çadırlarını seçmek sizin için en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda kamp yapacağınız mevsimin koşullarına uygun bir çadır seçmeniz kampınız boyunca yaşayabileceğiniz talihsizliklerin önüne geçerek size daha iyi bir kamp deneyimi sunar.

Evdeki Rahatlık: Uyku Tulumu
Kamp ekipmanları listesinde en önemliler arasında bulunan bir diğer ekipman, uyku tulumudur. Hangi mevsimde kamp yaparsanız yapın uyku tulumu olmadan başarılı bir kamp deneyimi geçirmeniz çok kolay değildir. Çünkü uyku tulumları kullanıcılara mümkün olan en başarılı kamp deneyimini sunmak için tasarlanmıştır. Özellikle sırt çantasıyla gittiğiniz kamplarda teknik özellikleri sayesinde daha az ağırlıkla maksimum sıcaklık sağlayan uyku tulumları sayesinde harika bir kamp geçirebilirsiniz. Uyku tulumu ile rahat ve konforlu bir şekilde uyuyabilirsiniz.
Meditasyon ve Konfor: Mat
Matınız çadırınızın zeminidir. Uyku tulumunuzun altına sereceğiniz matınız ile kamplarda konforunuzu arttırabilirsiniz. Aynı zamanda matınızı doğa ile iç içeyken bir bütün gibi hissetmek, toprağa dokunmak ve meditasyon yapmak için de kullanabilirsiniz. İzci Kampının En Keyifli Yanı: Yiyecek ve Termos
İzci kampında gerekli olan en önemli şeylerden biri de yiyecek ve içeceklerdir. Kamp sırasında suyunuzu temiz ve sabit ısıda tutmak için güçlü bir termosa ihtiyacınız vardır. Kamp çantanızın içinde bulunması gereken ekipmanlar arasında termos olmazsa olmazdır. Hem içeceklerinizi hem de yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde saklamak için termoslar çok önemlidir. Profesyonel bir termos yemeklerinizi taze kalacak şekilde korur ve içeceklerinizin ısı kaybını önler.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla