Sağlık

İlkbahar ile Birlikte Spora Başlayın

21 Mart 2018

Kuzey yarım kürede 21 – 23 Mart ilkbahar ekinoksudur ve bu tarihlerde gece – gündüz eşitlenir. Bu tarihlerde güneş ışınları dünyamıza dik olarak gelmektedir. Yani, bu günlerde bahar aylarına ve sıcak günlere merhaba denir.
Havaların ısınmasının habercisi olan bu günler, yılın en sevilen zamanları arasındadır. Kışın hareket etmediğiniz zamanların pişmanlığı birden ortaya çıkabilir. İlkbaharın gelmesi ile günlerinize hareket katabilirsiniz. Siz de kendiniz için bugün bir başlangıç yapıp, su tüketiminizi arttırarak, spora başlayabilirsiniz. Artık havalar güzelleştiğine göre açık havada rahatça spor yapabilirsiniz. Açık hava sporu yapmak moralinize çok iyi gelecektir.

Gündüz, güneşli saatlerde spor yaparsanız, D vitamini alırsınız.
İlk spor deneyimlerinizi de baharın gelişi ile denemek güzel bir başlangıç olabilir. Farklı spor dalları deneyebilirsiniz, böylelikle kendinizi tanıyabilir, hangi spora yönelmenin sizin için daha doğru olacağına karar verebilirsiniz.

Hayatınızın bir bölümünde bile spor yaptıysanız, bir daha spor yapmadan duramazsınız. Vücudunuz, sporu bıraktığınızda size tepki gösterebilir. Bu yüzden devamlılığını korumalı ve düzenli beslenmelisiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla