Teknoloji

Hovbo Hoverboard Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Nisan 2017
Hovbo Hoverboard hakkında

Son yılların en çok dikkat çeken ulaşım araçlarından biri olan Hovbo kendini dengeleme teknolojisiyle üretilen bir kaykaydır. İnsanları daha çevreci ve eğlenceli bir şekilde seyahat ettirmeyi ve kişisel seyahat aracı kültürünü yaymaya çalışır. Şimdi Hovbo Hoverboard hakkında sıkça sorulan sorulara şöyle bir göz atalım ve merak edilenleri yanıtlayalım.

Hovbo Hoverboard hakkında bilmeniz gerekenler

Hovbo’nun farkı nedir?

Kendini dengeleme teknolojisi patentiyle üretilen Hovbo; saygın batarya üreticileri tarafından üretilen Kore’den ithal bataryaları sayesinde daha yüksek menzil ve güvenli sürüş sunar. Akıllı sensörleriyle engebeli yüzeylerde sürücüden bağımsız olarak hızını ayarlayarak daha dengeli bir sürüş deneyimi sağlar. Yüksek torklu 700W güce sahip motorlarının fırçasız yapısı sayesinde pürüzsüz bir sürüş sağlar ve kolayca eğimli yüzeylerde ilerler. Saniyede 200 sefer tarama yapan sensörleri ve güçlü işlemcisi sayesinde sürücünün en ufak hareketlerini dahi hiç bir gecikme olmadan motorlara aktarır. Bu sayede sürücünün önsezileri ile daha dengeli bir şekilde sürüş yapmasına olanak sağlar.

Hovbo nasıl kullanılır?

Gyro dengeleme sensörleri sayesinde kendi dengesini sağlar; sizin istediğiniz yöne doğru çok hafifçe eğilmenizle o yöne doğru hareket eder. Hassas yapısıyla en ufak hareketinizi bile algılayan Hovbo öne doğru hafifçe eğildiğinizde öne; geriye yaslandığınızda ise geriye gider. Sağa ve sola dönmek için özel tasarlanmış iki parçalı yapısından faydalanarak ayak bileğinizi gitmek istediğiniz yöne doğru çevirmeniz yeterlidir.

Kullanmayı kolay öğrenebilir miyim?

Evet, kullanımı oldukça kolay şekilde öğrenebilir. 5 dakika içerisinde Hovbo’yu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hovbo çocuklar için uygun mudur?

Evet, çocuklar için oldukça güvenlidir. Yüksek hızlara ulaşılmadığından bir tehlike arz etmez. Çocuğunuzun güvenliği için kask, diz ve dirsek koruma ile kullanılmasını öneriyoruz.

Tam şarj ile kaç kilometre gider?

Tam şarj ile 20 km’ye kadar yol kat edebilirsiniz.

Tam şarj olması ne kadar sürüyor?

1,5 saat içinde piliniz tamamen dolacaktır.

Kaç kiloya kadar taşıyabilir?

Hovbo, 120 kiloya kadar rahatça taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Suya dayanıklı mı?

IP54 suya dayanıklılık testlerinden geçmiştir. Yağmur ve su birikintilerinde hiç problem yaşamaz.

Engebeli yüzeyler için uygun mudur?

Boyu Hovbo’nun gövdesi ve yer arasında olan tüm engebelerden geçer. Rahatlıkla toprak, kum, çim, çakıl taşı yüzeylerde hareket edebilir.

Kimin için dizayn edildi?

Kendini dengeleyen elektrikli kaykay Hovbo, bir yerden bir yere giderken, alışveriş yaparken, köpeğini gezdirirken eğlenmek ve zevk almak isteyen her yaştan insanlar için; yani sizin için geliştirildi.

Hoverboard neden patlar?

Elektrikli kaykayların patlamalarının asıl sebebi düşük kalite komponent kullanılmasıdır. Bugün satılan birçok ürün Hovbo’nun kullandığı patenti ihlal ederek üretilmiş ve maliyeti düşürmek adına özellikle maliyeti en yüksek parçalardan biri olan bataryaların orijinal olmayan veya düşük kaliteli versiyonları kullanılmıştır.

Cep telefonu, bilgisayar, oyuncak araba vb. cihazların genelinde kullanılan lityum-iyon bataryalar yapıları gereği yanıcı maddelerdir. Lityum-iyon bataryaların güvenli kullanımı için iyi bir ambalajlamaya ve üzerlerinde akımı kontrol edecek akıllı sigorta devrelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Patlayan elektrikli kaykaylarda isimsiz bataryaların veya Samsung markası basılmış sahte bataryaların bulunduğu görülmüştür. Bilinenin aksine düşük kaliteli üretimlerin ürünleri patlamamakta; direkt olarak yanmaktadır.

Bu elektrikli kaykayların akım koruyucu devrelerinin bozularak pilin aşırı yüklemesi veya bataryanın şişerek kötü muhafazası sebebi ile oksijen ile temas etmesinden kaynaklanır. Elektrikli kaykay seçiminizde güvenliğiniz için patentli ve orijinal üretimleri tercih etmeniz önerilir.

Hovbo Hoverboard hakkında merak ettiğiniz diğer soruları bize yorumlarda iletebilirsiniz!

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla