Bisiklet

Bisiklet: İster Şehirde İster Doğada!

6 Nisan 2018

Bisiklet kullanmayı yaşam felsefesi haline getirmiş insanlar, fizyolojik ve psikolojik olarak bisiklet sürmeye tutkulu hale gelmişlerdir. Şehirdeki araba kalabalığı, korno sesleri ve trafik birçok insanı bisiklet kullanmaya teşvik etmiştir. Bisiklet kullanan bireyler, doğa ile barışık bireylerdir. Bisiklet sürerek doğayı tanıyabilirsiniz. Her hatadan ders çıkarmayı, düşe kalka bisikletin inceliklerini öğrenebilirsiniz. Arada rotadan çıkıp, heyecan uyandırmak isteyebilirsiniz. Yolun sonunda karşılaştığınız şeylerle mutlu olursanız bu tutku sizi iyice ele geçirir. Yok ben rotadan çıkmam derseniz, önceden belirlediğiniz rotanızda sizi bekleyen maceralarla yolunuza devam edebilirsiniz.
İşinize giderken, araba ile ulaşımı sağlayıp trafiğe kalmaktansa, bisiklet ile yolculuk yapabilirsiniz. Hem zaman kazanırsınız hem de doğaya bir katkınız olur. Bisiklet sürmenin doğaya hiçbir zararı yoktur. Ayrıca sizin sağlığınız için çok faydalıdır. Bisiklet sürerek her zaman dinamik kalabilirsiniz.
Bisiklet sürmeye başlatıktan sonra, zamanla bisikletin tüm detaylarını öğrenirsiniz. Konsantrasyonunuzu ve reklekslerinizi geliştirebilirsiniz. Bisiklet tutkunlarının düzenlediği yarışmalara katılabilir, sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bisiklet sürmek, kimi zaman çılgınca bir fikirmiş gibi gelebilir fakat birçok gelişmiş ülkede bireyler tarafından kullanılmaktadır. Pedal çevirmek sizi özgür hissettirir.

İlginizi çekebilir: Bisiklet kazalarında yapılması gerekenler

Bisiklet kazanlarında yapılması gerekenler ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştık. Yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla