Teknoloji

GORE-TEX® Pro Teknolojisi

18 Nisan 2017
Goretex

Bu yeni nesil GORE-TEX® Pro teknolojisi tamamen yeni, patent başvurusu yapılmış bir zar teknolojisidir. Sadece GORE-TEX® Pro ürünlerde kullanılan bu yeni zar, eşsiz mikro yapısıyla çeşitli ePTFE (politetrafloroetilen) katmanları içermektedir. GORE-TEX® Pro teknolojisi ile üretilen yeni kumaşlar, Gore’nin şimdiye kadar dağcılık için ürettiği en sağlam koruyucu kabuklarıdır.

GORE-TEX® Pro Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Yeni jenerasyon GORE-TEX® Pro ürünleri %100 ePTFE bazlı çoklu katman zar yapısını kullanır. Bu yapı, geleneksel GORE-TEX® Pro katmanı saf dışı bırakarak nefes alabilirliği artırmakta ve teknolojiyi daha işlevli hale getirmektedir. Bu açıdan özellikle outdoor ürünler için son derece önemli bir teknolojidir.

Faydaları Nedir?

Yeni üretilen bu teknolojinin nefes alabilirliği mevcuttaki GORE-TEX® Pro ürünlere göre %28 artırılmıştır. Ayrıca bu teknoloji çeşitli ısı ve çevresel durumlarda giyenin konforunu en üst seviyeye çıkarmak için dizayn edilmiştir. Bu yeni zar teknolojisi nemin az olduğu durumlarda çok daha iyi bir performans gösterirken daha sıcak durumlar için de çok daha konforlu hale gelmiştir. Geçmiş nesil ceketlere göre çok daha sağlam ve dayanıklı olması için tasarlanan bu yeni GORE-TEX® Pro kumaşlar, yüksek yoğunluklu yırtılmaz mikro örgülü dokuma ile üretilmiştir. Daha dayanıklı hale gelen teknoloji sayesinde daha az düşünerek daha keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Performans Özellikleri
Su Geçirmezlik: JIS L-1092: 20,000 mm
Nefes Alabilirlik: Kumaşa göre üçten altıya kadar

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla