Kampçılık

Gezgin Çobanlar ve Marmot Vapor 2 Kişilik Çadır İncelemesi

31 Ekim 2018

Doğada olmak isteyenler için, Marmot Vapor 2 kişilik çadır harika bir seçenek. Marmot Vapor 2 kişilik çadır kamp ve sırt çantalı geziler için tüm ihtiyaçlarınıza uygun bir seçenek!

Yeni Vapor 2 kişilik çadır, yenilikçi Zone Construction konsepti ve stratejik pol-klips ayarıyla şimdiye kadar kullandığınız çadırların hepsinden daha fazla alanı, daha düşük ağırlık ve paket hacmiyle sunuyor. İki geniş giriş, çift bagaj, rüzgar ve kar yükünü eşit şekilde dağıtan üst kısımdaki destek polüyle orta-üst seviye kampçılık ve dağcılık faaliyetleri için ideal bir model olan Vapor 2 kişilik çadır içi aydınlatmaya olanak tanıyan tavan filesi ve malzeme organizasyonu sağlayan iç cepleriyle kolay bir kullanım sunuyor.

İç çadır ve dış çadır ayrı ayrı ayarlanabilir. Böylelikle dış çadırı sıcak günlerde terk edebilirsiniz, böylece çadırda ısı kalmaz. Çadırın direkleri üzerindeki renkli işaretler çadırın kurulmasının çok kolay olmasını sağlıyor. Yuvarlatılmış tasarım ve düz siluet çadırı güzel bir şekilde akıcı hale getiriyor ve bu nedenle rüzgar enerjisine daha az duyarlı oluyor. Dış çadırın dikişleri bantlıdır ve çadırın 3000 mm’lik bir su sütunu vardır. Yani çadırda yağmurdan korkmanıza gerek yok.

Marmot Vapor 2 Kişilik Çadır Özellikleri
Pollerin bükümlü yapısı, zeminden dikey olarak yükselmelerini ve bu sayede yatılan alanın genişlemesini sağlar. (Özellikle kapalı alan sorunu olanlar için ideal bir iç mekan tasarımı sunuyor.)
Çift giriş – çift bagaj
Stratejik klips ayarlamasıyla tente mümkün olan en geniş hali alır ve daha geniş bir iç hacim sağlanır
Çadır içi aydınlatma sağlayan tavan filesi
DAC Press-Fit Ana Poller/ Velocity Aluminum 7000 Destek Polü
Tamamı file iç tente
Havalandırma pencerelerine sahip, dikişleri içten ısıl işlemle bantlanmış dış tente
Serbest duran tasarım
Daha hızlı ve kolay kurulum için renklendirilerek işaretlenmiş klips ve poller
Eğimli kesime sahip, dikişleri içten ısıl işlemle bantlanmış zemin tentesi
Küçük hacimli malzemelerin organizasyonu için iç cepler
Sessiz fermuarlar

Marmot Vapor 2 Kişilik Çadır Teknik Özellikleri
Ağırlık: Minumum: 2290 kg Maximum: 2520 kg
Boyut: 107 x 137 x 224cm | Bagaj Alanı: 0.90 m² | 0.48 m² | Zemin Alanı: 3.0 m²
Pol Verisi: 2 adet DAC Press-Fit 9.0mm / Destek polü: 1 adet 8.5mm
Zemin kumaşı: 68d Polyester Tafta 190T 5000mm F/R
Gölgelik Kumaş: 68d Polyester Tafta 190T 3000mm F/R
Böcek Koruyucu Kumaş: 68d %100 Polyester Tafta F/R/ 40d %100 Polyester Böcek geçirmez F/R
Çadır Paket Ölçüleri: 45.7 x 17.8 cm (Saklama Torbası içinde)

Nevin & Çağdaş
Marmot Vapor 2 kişilik 4 mevsim çadır ilk kamp deneyimimizde bize eşsiz bir konfor sağladı. Bir çadırdan en büyük beklentimiz yoğun yağmur altında, çadırın su almamasıydı ve ilk deneyimimizde yağmura yakalandık. Sağanak yağmurun altında bir çadırın ev konforunu sağlaması inanılmaz bir deneyim yaşattı. İki kişilik bir çadır için 2.520 kg ağırlığıyla da emsallerinin arasında epey yükünüzü azaltan bir model. Yaz aylarında yaptığımız Likya Yolu yürüyüşlerinde, çadırın üst katını da ayırarak kullanıyoruz. Bu şekliyle günlerce süren aktivitelerde ekstra hafiflik sağlıyor. Çadırın kurulumu da oldukça pratik. Tek başınıza bile rahatlıkla kurabilir ve toplayabilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla