Kampçılık

En Güzel Kamp Rotaları Nasıl Belirlenir?

5 Nisan 2018

Doğayı seven her birey, havalar ısınınca kendini doğanın kollarına bırakır. Sıcak havalar gelirken kamp yapanların sayısı artar. Türkiye’nin ikliminden dolayı bireyler kamp yapacakları alanı seçerken biraz zorlanabilirler. Çünkü çok fazla kamp yapacakları alan bulunmaktadır.

Kampa çıkmadan önce, kamp ekipmanlarınızın eksiksiz olması gerekmektedir. Eğer kampınızın sorunsuz bir şekilde geçmesini istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Çantanızı oluştururken seçeceğiniz her şey kişiden kişiye farklılık gösterebilir fakat ana ekipmanlar her zaman bellidir. Bu ana ekipmanlar içinde; çadır, uyku tulumu, mat, termos ve matara, kamp çantası, yedek kıyafetler kesinlikle bulunması gereken ekipmanlardır. Geri kalan ekipmanlar da gereklidir fakat sizin önceliğinize göre bunlar farklılık göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Mükemmel bir kış deneyimi için bizden size 13 ipucu

Kamp alanınızı seçerken doğa ile baş başa kalmayı tercih edeceğiniz için Merkez’den biraz uzak alanları tercih edebilirsiniz. Alana gittiğinizde rahatlıkla çadırınızı kurabilir, rahatça kampınızı gerçekleştirebilirsiniz. Doğa ile bire bir olduğunuz ortamlarda çoğu zaman duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilirsiniz. Bu yüzden merkezden çok uzaklaşmamanız daha sağlıklı olabilir. Şehirden uzaklaşmadan da kamp yapmak mümkündür. Kampçılık, ucu bucağı olmayan, doğanın her alanında yapılabilen bir spor aktivitesidir. Tertemiz bir doğaya uyanmak, sporunu doğada yapmak kamp yapmayı sevenlerin vazgeçilmez aktivitelerindendir.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla