Doğayı Koru!

Doğayı Korumak ve Aladdin

29 Eylül 2017

Aladdin, The Nature Conservancy (Doğayı Koruma) ile yeni kurduğu ortaklık vasıtasıyla, küresel sorumluluk konusundaki yükümlülüğünü artırmaktan heyecan duyuyor. Aladdin ve The Nature Conservancy, toplumsal sorumluluk ve çevre yönetimi konusunda aynı değerleri paylaşıyor; tüketicilere ilham vermek ve sürdürülebilirliği ilerletmek ve doğayı korumak için çalışmaya olan bağlılığının, insanlara ve gezegene güç kattığına inanıyor.

Aladdin İçin Amaç Küresel Bir Koruma Oluşturmak

doğayı korumak

The Nature Conservancy, insanlarla doğa arasındaki sağlıklı ilişkiyi sürdürmek ve artırmak için çalışıyor. Dünyanın en büyük küresel koruma organizasyonu, en önemli koruma gereksinimlerine yenilikçi çözümler sunuyor. Onları anlamlı bir ölçüye yükseltebilmek için dünyadaki insan ve doğa yaşamının kalitesini garanti etmek ve doğayı korumak üzerine benzersiz bir konumda bulunuyor. Vizyonları, tabiatı ve toplulukları geliştirmek, her birimizin yaşamakta olduğu toprakları ve suları korumak ve ortak bir gelecekte gelişmeyi sağlamaktır.

Nature Conservancy’nin dünyanın dört bir yanındaki çalışmaları, beş önceliğe odaklanmıştır: Okyanuslar, Toprak, Su, Kentler ve İklim. En acil koruma ihtiyaçlarını gidermek için yenilikçi düşünme ve bilim temelli yaklaşımları, dünyanın her tarafında önemli ve olumlu tesirler yaratıyor. Topluluklar, kabileler, hükümet, işletmeler ve bireylerle olan derin deneyimleri ve güçlü bağları, 1951’den beri ortakları ile başarılı bir şekilde çalışmalarını sağlamaktadır.

doğayı korumak

2017 yılı için, ortaklığı Emerald Edge üzerinde yoğunlaşacak. Emerald Edge, dünyada kalan en büyük kıyı yağmur ormanıdır. Kuzey Washington Olimpiyat Yarımadası’ndan Kanada’nın kıyı British Columbiası’na ve Büyük Ayı Yağmur Ormanı’ndan uzak güneydoğu Alaska’ya uzanan, 100 milyon dönümlük canlı orman ve okyanus kuşağıdır. Nadir ve değerli bir kusursuzluğa sahiptir, geniş ve büyük alanlarda yaşaması gereken ayı, balina gibi bir çok hayvana, mükemmel bir yaban hayat alanı sunar.  Nature Conservancy, dünyadaki her şeyden farklı bir hazine olan Emerald Edge’i korumak için yerel ortaklarla birlikte çalışmaktadır.

İlginizi çekebilir: Dünyamızı koruyalım: Orman yangınları

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla