Teknoloji

DAC Çadır Polü Teknolojisi

18 Nisan 2017
DAC çadır polü

Outdoor faaliyetlerde sıklıkla kullanılan ekipmanların başında gelen kamp çadırları birbirinden ayıran çok fazla etken bulunur. Bir çadırın tentesi, kumaş kaplaması, kaç kapılı olduğu, genişliği, ağırlığı ve buna benzer pek çok özelliği seçim yaparken etkilidir. Çadır seçimi yaparken dikkate alınan faktörler arasında en önemlilerinden birisi de çadırı ayakta tutan temel malzeme, yani çadır polleridir. Çadır pollerinin dayanıklılığı ne kadar iyi olursa bir çadır o kadar uzun ömürlü olur ve ömrü boyunca verimli şekilde kullanılabilir. DAC çadır polü teknolojisi de bu sebeple özel olarak geliştirilmiş bir teknolojidir.

DAC markası

DAC markası bir çadır polü üreticisidir. 1996 yılında Featherlite pollerinin mükemmelliği, DAC markasının dünya çapında en kaliteli çadır üreticilerinin çoğunun işini almasını sağladı. O zamandan beri, DAC daha yüksek kalitede çadır polleri yapmak için hiç bitmeyen bir performans sergiledi. Teknik gelişmeler ve değişen pazar talepleri ile şu an piyasada beş farklı tipte DAC çadır polü bulunuyor.

DAC çadır polü teknolojisi nedir?

Çadır polleri üretildikleri malzemeye göre demir, fiberglass, aluminyum, duraluminyum, titanyum, dac poller vb. olmak üzere çeşitlendirilebilir. Bu malzemelerin her biri birbirinden ağırlık, kalınlık, dayanıklılık, fiyat gibi yönlerden farklıdır. DAC çadır polleri ekstrem koşullar göz önünde bulundurularak seçkin outdoor ekipman markaları için özel olarak, çadır pollerindeki ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlanmıştır.

DAC çadır polleri özel bir alaşımdan yapılır. DAC çadır çubukları havacılık sanayinde kullanılan 7000 serisi alüminyum malzemeden üretilmiştir. Ara parçaların hafifletilmesi ve yeni tasarımlar uygulanması sayesinde eş değer dayanıma sahip alüminyum çadır pollerine göre %15-20 arası daha hafiftir ve bu pollerden daha güçlüdür.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla