Kampçılık, Yürüyüş

Çocuklarla Yapabileceğiniz 5 Bedava Kış Aktivitesi

8 Aralık 2021

Çocuklar sıcak yaz günlerinde olduğu kadar kışın da dışarıda vakit geçirmeyi severler. Ancak soğuk hava, çocuklarının hasta olmasından endişe duyan yetişkinler için o kadar da cezbedici değildir ve çocukların aksine birçok yetişkin kışın dışarıda yapacak çok fazla şey bulamaz.

Dışarısı soğukken, kışın tadını verimli bir şekilde çıkarabileceğiniz pek çok açık hava aktivitesi var. Üstelik bunlar için bir servet ödemeniz de gerekmiyor. Sizin için hazırladığımız çocuklarla yapabileceğiniz bedava kış aktivitelerinin neler olduğunu görmek için okumaya devam edin!


Kızakla kaymak

Bu kış biraz kar görecek kadar şanslıysanız, kaçırmamanız gereken ilk aktivite tabii ki karda kızakla kaymak! Çocukluğunuzda poşetle ya da plastik kaplarla karda kaymanın zevkini yaşamış bir yetişkinseniz bunun ne kadar keyifli olduğunu zaten biliyorsunuz. Evinize en yakın ve güvenli yokuşu bulun ve çocuğunuzla karda kaymanın keyfini çıkarın!

Elbette yine çocuklarınızla en minimal şekilde, kendi çocukluğunuzda yaptığınız gibi evdeki araç ve gereçleri kullanarak kayabilirsiniz ya da dilerseniz artık neredeyse tüm marketlerde bulabileceğiniz basit kızaklar da kaymak için kullanabileceğiniz şeylerden.

Ailece yürüyüşe çıkın

Hangi mevsimde olursanız olun bir aile yürüyüşü her zaman harika bir fikirdir. Kışın karların altında, ağaçların arasında yürümek kadar keyifli pek az şey vardır. Ağaçlarla kaplı bir ormana yakın yaşamıyorsanız da sorun değil. En yakın parka gidin ya da mahallenizde yürüyüşe çıkın. Ne de olsa çocuğunuzla karlı havada güzel vakit geçirmenin tadını hiçbir şey veremez.

Kardan insan veya kar kuleleri yapın

Çocuklarınızla birlikte kara şekil verdiğiniz eğlenceli oyunlar türetebilirsiniz. Kar kuleleri, kardan insanlar, kardan hayvanlar ve objeler yaparak karın tadını çıkarabilirsiniz. Tam olarak ne yapacağınızdan emin değilseniz tüm süreci çocuğunuzun hayal gücüne bırakmak ve ona ayak uydurmak iyi bir fikir olabilir.

Karda İz arayın

Heyecanlı bir aile yürüyüşü deneyimi yaşamayı kim istemez? Eğer kar yürüyüşlerinizi çocuklar için daha ilgi çekici hale getirmek isterseniz karda iz arayarak onları doğayı keşfetmeye yönlendirebilirsiniz. Karın üzerinde yürümüş olan insanların, kuşların, kedi ve köpeklerin ayak izlerini takip etmek bile çocuğunuzun heyecanlanması için yeterlidir.

Bu izleri takip edin ve hangi canlılara ait olabileceği konusunda fikir yürütmesi için çocuğunuzu cesaretlendirin. Ardından bu canlılar hakkında fikirlerinizi paylaşın.

Bir kuş yemliği yapın

Kuş yemliği yapmak çok hızlı ve kolay bir aktivitedir ve ayrıca genç kaşiflere tüylü dostlarımıza yardımcı olmanın ne kadar önemli olduğunu da öğretir. Biraz bakliyat ya da kuş yemi, eski bir tuvalet kağıdı rulosu, kozalak, pekmez, fıstık ezmesi, ip gibi malzemelerle çocuğunuzla birlikte basit kuş yemlikleri yapabilirsiniz.

Basit kuş yemliği yapımı: Tuvalet kağıdı rulosuna ya da kozalağa pekmez veya fıstık ezmesi sürün. Hazır kuş yemini ya da mısır, buğday, mercimek ve yulafı karıştırarak hazırladığınız bakliyat karışımını bir tabağa dökün. Ruloyu üzerinde gezdirerek yemlerin yapışmasını sağlayın. Ardından rulonun iki tarafına delik açın ve içinden bir ip geçirin. Hazırladığınız yemliği bir ağaç dalına asabilirsiniz.

Soğuk havanın, eğlenceli açık hava maceralarının keyfini çıkarmanızı engellemesine gerek yok. Çocuklarınızı sıcak tutacak kıyafetler ve su geçirmez kar botları giydirin ve hep birlikte karın tadını çıkarın.

Karlı kış günlerinde sizi soğuk havadan koruyacak tüm outdoor ürünlerimizi incelemek için buraya tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla