Bisiklet

Çocuklar İçin Bisikletin Önemi

10 Mayıs 2018

Bisiklete binmek, her yaştan insanın yapabileceği bir spor aktivitesidir. Çocukluk dönemlerinde başlayan bu aktivite, çocuklarınızın kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bisiklete binmek, çocuklar için oldukça eğlenceli bir spordur. Çocuklar, bisiklet kullanırken tüm bedenlerini uyum içinde hareket ettirirler, bu da çocuğun daha dengeli ve dikkatli olmasını sağlar. Çocukların bisiklet kullanırken dengede durması, pedal çevirmesi beden sağlığı için çok önemli. Bisiklet sürmek, çok fazla enerjisi olan çocukların enerjisini boşaltabileceği, sağlıklı bir aktivitedir.
Bisiklet sürmek, kasları çalıştırır. Bisiklet süren çocukların obezite sorunlarıyla karşılaştığı görülmemiştir, çocuğunuzun obezite problemleri varsa eğer ona bisiklet alıp, düzenli olarak egzersiz yapmasını sağlayabilirsiniz. İlerideki yaşlarından iyi bir fiziğe sahip olmaları açısından bu spor çok önemlidir. Bisiklet sürerken yoğun nefes alması, çocuğunuzun hücre gelişimini de etkiler. Gece uykusu gelmeyen çocuklarınız için bisiklet sürmek yorucu bir aktivite olacağından geceleri erken ve aralıksız bir uyku yaşayabilirler.
Bisiklet çocuğunuz için oldukça sağlıklı ve eğlenceli bir aktivite olsa da yaşanabilecek kazalar için çok dikkatli olmalısınız. Onları bisiklet sürerken yalnız bırakmamalısınız. Kask ve dizlikleri olmadan kesinlikle bisiklete binmemeliler. Herhangi bir kaza durumunda anne ve babalarının yardımı olmadan hareket etmemeliler.
Trafiğe açık alanlarda bisiklet kullanırlarken çok dikkat etmeniz gerekiyor ve bisikletin tekerlek, pedal ve fren gibi parçalarının bakımı kesinlikle ihmal etmeyin.
Çocuğunuza bisiklet alırken; onun yaşını, boyunu ve kilosunu dikkate alarak seçimler yapın.

Doğru seçimler yapmak için Kutupayısı‘nda bulunan çocuk bisiklet modellerini inceleyebilirsiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla