Doğayı Koru!

Çocuklar ve Doğa Sevgisi

1 Ekim 2018

Çocuğun gelişimi ilk olarak ailede başlar. Doğa sevgisi de aile ile başlar. Bu duygu çocukken kazanılması gereken bir duygudur. Çocuğunuza doğa sevgisini aşılamanın en iyi yolu onunla doğada vakit geçirmekten geçer.
Çocuklarınızın doğada deneyim kazanması için onların toprağa dokunmasına izin vermelisiniz. Vakit buldukça çocuğunuzu doğal parklara götürmelisiniz. Çocukların için deneyim kazanmanın en iyi yolu birlikte oyun oynamaktan geçer. Oyunlar ile onların çevreyi keşfetmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bitkileri ve hayvanları ona tanıtabilirsiniz. Doğa bilincinin yerleşmesinde doğayı tanıması, onu daha çok çevre sevgisine bağlayacaktır.
Sadece doğanın içinde değil ek olarak evinizde de belgeseller izletip, ona doğa sevgisini aşılayabilirsiniz. Çocuklar doğa ile ilgili her şeyi kitaplardan ve belgesellerden öğrenebilir. Bu süreçte ona destek olmayı kesinlikle ihmal etmeyin.
Çocuğunuza doğa sevgisini aşılarken, sizin de doğayı sevmeniz çok önemli. Siz ilgili olmazsanız, bu çocuğunuza yansır ve o da ilgili olmaz. Doğa sevgisini öncelikle siz içinizde yaşayın ki çocuğunuza da yaşatabilesiniz.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla