Kampçılık

Çadır Kurmak mı Zor? Hayal Kurmak mı?

26 Haziran 2018

Fotoğraf: @melkeontheroad – Melike Dede

Doğada iç içe çadır kurup kamp yapma isteğiyle dolup taşıyorsunuz değil mi? Kutupayısı‘ndan satın aldığınız Marmot çadırınız ile güzel bir yolculuk planlayın. Çadır kurmak ilk bakışta kolay bir iş gibi gözükebilir fakat herkes için öyle değil! Günümüzdeki çadır modelleri kolay kurulabilir, pratik ürünlerdir. Çadırınızı kuracağınız alan, o bölgedeki hava şartları çok önemlidir. Kamp yapmak için tüm detayları düşündüğünüzden emin olun.

Pratik Bilgiler
Kamp yapacağınız alanın hava şartlarını mutlaka gözden geçirin.
Çadırınızı kuracağınız alanın zemininin güvenli olduğuna emin olun.
Ağaçlık bir alanda, yıldırım düşme tehlikesi varken, çadırınızı ağaçların altına kurmayın.
Dere ağızlarına ya da su birikme tehlikesi olan alanlarda kamp yapmayın.
Yırtıcı hayvanların bulunduğu alanlarda gerekli koruma tedbirlerini mutlaka alın.
Çadırınızdaki konfor için yanınıza matınızı, şişme yatağınızı almayı unutmayın. Kamptaki konforunuz, kamptan alacağınız keyif ile doğru orantılıdır.
Yanınıza alacağınız yiyeceklerinizin kolay bozulmayacak yiyecekler olmasını kesinlikle atlamayın. Atıştırmalıklarınızı eksik etmeyin.

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

2 Yorum

  • Yanıtla Hayri DARAKCI 4 Kasım 2019 at 02:10

    Marmot Vapor çadırınızla Marmot limelight Çadırınız arasında ne fark var.Polleri aynı mıdır. İç hacmi geniş tutmak için yere gelen poller dik mi çıkıyor Vapor çadırınızda.

    • Yanıtla blogayisi 29 Şubat 2020 at 13:08

      Merhaba, iki çadırın pol yapıları aynı olmakla birikte aralarındaki en belirgin fark tente farkıdır. Marmot Limelight çadırın iç bölümünün üst kısmı filedir. Aynı zamanda Limelight çadırda çadırın altına serebileceğiniz footprint dediğimiz koruma katmanı bulunmaktadır.

    Yanıtla