Teknoloji

Asolo TPS Teknolojisi

28 Nisan 2017
Asolo Tps

Asolo TPS ‘nin kelime açılımı Triple Power Structre’ dir. Üçlü güç yapısı anlamına gelen Asolo TPS teknolojisi üç ana yapıdan oluşarak kullanıcıların aktivitelerinde eşsiz performanslarına eşlik etmek için dizayn edilmiştir. Outdoor aktiviteleri sıklıkla tercih edenler için son derece uygun bir ayakkabıdır. Aynı zamanda zorlu doğa koşullarında rahat ederek daha uzun ömürlü bir kullanım sağlarlar.

Yeni TPS Asolo tabanı (ASOLO ve VIBRAM® ortaklığıyla geliştirilmiştir) ana konsept olarak TPS teknolojisi üstüne kurulmuştur. Temelde üç şok emici, düşük yoğunluklu poliüretan, ayağın altında en çok darbe alan yerlere yerleştirilmiştir. Dış taban kendini temizleyen kanallarla daha iyi bir tutuş için yeniden tasarlanmıştır.

Asolo ayakkabı, astarı sayesinde su geçirmez ve nefes alabilir. Asolo vibram son derece teknik bir tabandır. Dış taban hareket halinde iken en çok etkilenen ayak bölümlerine karşılık gelen üç amortisör içerir. Bu amortisörler tabanına göre farklı renkleriyle tanımlanabilir. Amortisörler yüksek ve düşük yoğunluklu poliüretan tabakalarının birleştirilmesiyle oluşturulur. Bu katmanlar yenilikçi bir teknoloji kullanılarak ayrı ayrı renklendirilir.

Bu katmanlar şöyle özelliklere sahiptir; topuk alanındaki dış taraftaki silindir ayağın ilk yerle temasında şok emici olarak görev yapar. Ayağın altındaki kavis metatarsal alandaki iç silindirle desteklenerek adım hareketine yardımcı olur. İç taraftaki silindir yürüme esnasında denge ve stabilite sağlar.

TPS Teknolojisinin Yapı Bileşenleri:

  • Yüksek yoğunluklu PU orta taban
  • Düşük yoğunluklu PU malzemesi
  • AsoloVibram kauçuk dış taban

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla