Teknoloji

Asolo Spark Teknolojisi

28 Nisan 2017
Asolo Spark

Asolo Spark Teknolojisi uzun araştırmalar sonucunda outdoor aktivitelerin performansını artırmak için özel olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. İngilizce’de “spark” kelimesinin anlamı ateşleme, kıvılcım olarak dilimize çevrilmiştir. Spark adıyla anılan bu teknoloji ürünü ayakkabıların üreticileri, kullanıcıların enerjilerinin ayakkabılarıyla olan bağlantısını ön plana çıkarmayı ve yüksek performans gerektiren outdooor aktivitelerinde kullanıcıların güvenliğini ve konforunu temel almayı amaçlamıştır. Bu sayede ürünün performansından alınan verim en üst noktaya ulaşacaktır.

Kauçuk Vibram® dış tabanı, daha sert topuk dizaynı sağlar. Değiştirilmiş taban pençesi (krampon) profilleri, dış tabanı saran yatay çizgisi ve ayağın orta kısmında bulunan kalıplanmış EVA orta tabanı bu tasarımın ana özellikleridir. Ayrıca kalıplanmış topuk desteği ile birlikte bu taban tasarımı çok iyi darbe emilimi özelliğini beraberinde getirir. Atlayış ve ekstrem  hareketler sonrasında ayaklar yere indiği anda darbe emilimi sayesinde kullanıcı konfor dışında başka olumsuz bir his deneyimlemez.                                                                                                                                                                      Outdoor aktivitelerde performans söz konusu olduğunda uyum büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, en iyi performansı sergileyebilmek amacıyla doğru ayakkabı ve ekipmanlar son derece önemlidir. Dış tabanı daha sert topuk dizaynı sağlayan bu ayakkabılar dizayn edilirken bu düşünce hakim olmuştur.

Ayakkabıların tabanlarının desenleri özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede yol tutuşu artırılmış, desenlerin arasına kar ve çamur dolması engellenmiştir. Her türlü doğa şartlarına ve dış ortama uygun olarak üretilmiştir. Gün boyu iç mekan konforu ve dış mekan güvenliği sağlamaktadır.

Ürün, üretimden kullanıcıların hizmetine sunulmasına kadar bir dizi sıkı işleme tabi tutulmaktadırlar. Bütün bileşenleri (deriler, kumaşlar, bağcıklar, köpükler ve iplikler) ve bütün ayakkabı yapısı kendi içinde kusursuz olarak koordinelidir ve düzenli kalite kontrollerine tabi tutulmaktadır.

Asolo Spark Teknolojisi ürün yapısının temel özellikleri:

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla