Teknoloji

Asolo Power Matic Teknolojisi

28 Nisan 2017
Asolo Power Matic

Asolo Power Matic uzun süren AR-GE süreçlerine dayanan çalışmaların ürünü olarak ortaya çıkmış bir teknolojidir. Yüksek teknoloji ürünü ve türünün tek örneği Asolo Power Matic taban üç farklı maddenin PU yoğunluğunun birbirine enjekte edilip kalıplanmasıyla oluşmaktadır.

Yüksek yoğunluklu ön kısım, ayağın sabit kalmasını sağlar. Orta yoğunluktaki topuk kısmı adım atarken oluşan şoku ve sonucunda doğan yorgunluğu azaltır. Bu bölgeye ekstra şok emilimi stratejik olarak yerleştirilmiştir. Şok emilimi dört adet Vibram® ile ortak üretilmiş düşük yoğunluklu kauçuk dış taban ile sağlanmaktadır. Taban çukuru çok yüksek yoğunluklu kauçuk ile desteklenmiş olup, dış tabanda bulunan oyuklar kendini temizleyerek her koşul ve zeminde optimum performans sağlar.

Bu teknolojiyle üretilen yürüyüş botları, üstün performans ve destek için tasarlanan ürünlerdir. Burulma desteğini teknik yumuşatma ile perçinlerken dayanıklı deriyi de su yalıtımı ile birleştirir. Gündüz yürüyüşlerinde, sırt çantalı gezilerde ve doğa keşiflerinde en sert doğa koşullarda bile ideal bir ürün olarak kullanılabilir.

Üst kısım, sağlam olup 2.6-2.8 mmdir. Deri ve su geçirmez nefes alabilen bir tabana sahiptir. Bunun üzerine yerleştirilmiş mikro kasnak bağlama sistemi, dengesiz araziler için güvenli bir kullanım sağlar ve ayakkabının kullanıcının ayağına kolayca oturmasını sağlar.

Vibram tabanı, yumuşak ve ıslak sert arazilerle başa çıkmak için ekstra kavrama ve dayanıklılık sağlar. Dik çıkıntılar ve inişlerle baş ederken daha yumuşak topraklarla başa çıkabilmek için ıslanan derin kulaklar bulunur. Ayak parmaklarınız için de ek koruma vardır. Ayakkabının ön tarafında bir burun kapağı ile ek koruma sağlanır.

Ayakkabının iç yapısı:

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla