Teknoloji

Asolo Dual Integrated Sistemi

28 Nisan 2017
Asolo Dis

Asolo Dual İntegrated sistemi outdoor aktivitelerinde en sert hava koşullarında bile kullanılabilir. Asolo Dual İntegrated outdoor ayakkabı, yeni bir teknolojik sisteme dayanılarak özel olarak dizayn edilmiş ve üretilmiştir.

Yeni taban dizaynı hafif ve modern olup çift entegre sistem (DIS) teknolojisine sahiptir. Topuğun arka tarafı iki adet yeni malzemenin birbirine enjekte edilmesiyle elde edilmiştir. Üst kısımdaki yüksek yoğunluklu termoplastik poliüretan denge ve destek sunarken krampon takma olanağı da sağlamaktadır. Düşük yoğunluklu kısım, düşük yoğunluklu poliüretanla mikro-gözenekli orta tabanla birleştirilerek optimum şok emilimi sağlamaktadır.

Ayakabbının waterproff özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ayakkabının iç kısmın su geçirmez ve nefes alabilir. Hava akışının da sağlanmasıyla kullanıcının performansı hem konforlu olur hem de ayakların kuru kalmasıyla üst seviyelere ulaşır. Dış etmenler ve hava koşulları kullanıcı için hiçbir engel teşkil etmez.

Bildiğiniz gibi günümüzde her türlü spor aktiviteleri için özel amaçlı olarak farklı teknolojilerle imal edilen çeşitli ayakkabılar vardır. Nasıl ki futbol ayakkabısının tercihen yumuşak tabanlı, rahat ve terlemeyi engelleyici bazı özellikleri olması gerekiyorsa, dağcılık ve diğer outdoor faaliyetler için kullanılan ayakkabıların da bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikleri yeni teknoloji ile üretilen, her türlü hava ve zemin şartına uyum sağlayabilen Dual Integrated tam olarak karşılamaktadır.

Outdoor ayakkabı satın alırken dikkat edilecekler

Outdoor faaliyetler için özel olarak dizayn edilmiş bir ayakkabıyı satın almadan önce giyilecek çorapla denemek satın alma sonra doğabilecek uyum problemlerini ortadan kaldıracaktır. Çorabı giydikten sonra ayağı ayakkabının içinde iyice öne itmek gerekir. Bu pozisyonda el işaret parmağının ayakkabının arkasına rahatça girebilmesi gerekir. Bağcıkları sıkı bağlayıp topuk yukarı kaldırılmaya çalışıldığında ise topuk tabandan en fazla 3-4 mm yukarı kalkmalıdır. Ayak parmaklarını ise rahatça oynatabilmek ayakkabının kan dolaşımını engellemediğini gösterir.

Outdoor aktivitelerde kullanmak üzere ayağınıza en uygun ayakkabıyı bulabilmek için ayakkabı seçiminizi bu şekilde yapmanız önerilir. Bu sayede olası ayak problemlerinin de önüne geçebilirsiniz.

Ürünün Temel Yapı Bileşenleri:

  • Yüksek yoğunluklu TPU malzeme
  • Düşük yoğunluklu TPU malzeme
  • Çift yoğunluklu malzeme
Asolo Dual Integrated

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla