Teknoloji

Asolo Anti Shock Teknolojisi

28 Nisan 2017
Asolo Anti Shock

Asolo Anti Shock Teknolojisi, sayesinde ayakkabınızdaki taban, yürüyüş sırasında darbeleri emerek absorbe eder. Asolo Anti Shock taban teknolojisine sahip her ayakkabı, günlük hayattaki rutinimizden zorlu yürüyüşlere kadar, ılıman ya da soğuk hava koşullarında yapılan bütün dış mekan aktivitelerinde kullanılabilir. Böylelikle uzun ve en ulaşılmaz bölgelerde yapılan trekking ve dış mekan faaliyetlerinde kullanıcılarını rahat ettirir. 

Amacı Nedir?

Antişok özellikli teknoloji ile üretilen taban, her ayak numarasına ve ayakkabıya uygun olarak tasarlanmıştır. Tabanın dizaynında amaçlanan ilk özellik, kullanıcılarının konforu, her ayakkabıya ve her ayak numarasına uyumlu olabilmesi düşüncesidir. Outdoor aktivitelerinde mikro gözenekli orta tabanı sayesinde teknik ve zorlu parkurlarda maruz kalınan baskıyı absorbe eder. Bu ayakkabı tabanlarına sahip ayakkabı kullanıcıları da aktivitelerinde daha az enerji harcarlar. Vibram tabanlarının desenleri bu teknoloji ile özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede ayakkabıların yol tutuşu artmış, ıslak ve kaygan zeminlerde kullanıcılarına ekstra güvenli bir kullanım deneyimi yaşamalarına olanak vermiştir. Bu özellik ile eğimli ve dik arazilerde, ıslak ve kaygan zeminde kullanıcılar farkı deneyimleyerek yaşaya bileceklerdir.

Asolo Anti Shock Taban Özellikleri Nedir?

  • Topuk çevresine  düşük yoğunluklu poliüretan dolguya yerleştirilmiş. Böylelikle  yeni teknolojisi ile üretilen tabanların hafif, esnek, sağlam  ve yüksek sürtünme katsayısının artırılması sağlanmıştır.
  • Mikro gözenekli, çift yoğunluklu orta taban ile şok emilimi ve konforda yeni standartlar geliştirilmiştir. Böylelikle daha az enerjiyle daha çok hareket edilinebilir.
  • Konsept ve tasarımın uyumu sayesinde bu tabanlar her ayakkabıda kullanılabilir.. Yeni teknolojisi ve tasarımı ile birlikte bu tabanlar daha hafif hale dönüşmüştür ve zor şartlarda kullananlar için daha rahat bir kullanım sağlamaktadır.
  • Yeni topuk şekliyle daha dengeli oluşu bu ürün serisi için öne çıkan bir özelliktir.Hafif, esnek, sağlam olmaları ve yüksek sürtünme katsayısını arttırmaktadır.

Asolo Anti Shock Teknolojisi

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla