Teknoloji

Asolo A-fast Teknolojisi

8 Mayıs 2017
Asolo Afast

Asolo A-fast outdoor aktiviteleri ve günlük kullanım için dizayn edilmiştir. Yeni teknoloji ürünü olan Asolo A-fast şık ve güçlü yapısıyla rahat bir kullanım sağlarken ayakkabının normal kullanım süresi de uzamış olacaktır. Dayanıklı, estetik bir görünüme sahip olan bu ayakkabılar kullanım açısından da son derece konforludur.

Asolo A-fast hafif olması sayesinde yürüyüşler için ideal bir ayakkabıdır. Aynı zamanda rahat nefes alabilen yapısı sayesinde gün boyu süren yürüyüş aktivitelerinde konforlu bir şekilde kullanılabilir. Gece gezileri ve çeşitli yol şartlarında yürüyüş için tasarlanmıştır. Su geçirmez ve nefes alabilen bir polyerster ve mikrofiber üst ve Gore-Tex® yapısı vardır. Genişletilmiş konforlu ayakkabı astarından yapılmıştır. Kullanıcıların aktivitelerinde rahat ve keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olur.

Tek yoğunluklu EVA orta tabanın mükemmel desteği, konforu ve şoku emmeyi garanti eder. Asolo®, Vibram®, Megagrip son derece teknik bir tabandır. Dış tabanın dengesi, değişen arazi türlerinde optimum performans için tasarlanmış ve kendi kendini temizleyen oluklara sahiptir. Bu sayede kullanıcıların ayakkabıyı temizlemek için ekstra vakit ayırmaları gerekmez. Geleneksel bağcık sistemi ile ayakkabının önünde TPU burun kapağı vardır.

REDSTER DIŞ TABAN

Asolo ve Vibram ortaklığından doğan bu proje, kullandığı son teknolojiler sayesinde yeni kalite standartlarını belirlemektedir. Taban kısmı kalıplanmış EVA orta taban ve yeni jenerasyon bileşenlerle yapılmıştır. İki farklı yoğunluk sunan bu malzeme topuk tarafına yerleştirildiğinde her adımda yüksek oranda darbe emilimi sağlar. Vibram Megagrip bileşeniyle yapılan dış taban düşük profilli yeni tasarımı sayesinde zemin tutuşu ve kendini temizleme özelliği daha da artmıştır. Zemin tutuşu sayesinde sert ve ıslak zeminlerde kayma kazalarının oranını en aza indirir. Kullanıcıların güvenli bir aktivite geçirmesinde yardımcı olur.

Ayakkabının Temel Yapı Bileşenleri

  • TPU ayak parmağı koruması
  • Yüksek yoğunluklu EVA orta taban
  • Düşük yoğunluklu EVA topuk
  • Vibram Mega-Grip kauçuk alt taban

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla