Doğayı Koru!

Aladdin’de e-Geri Dönüşüm

14 Haziran 2022

E-geri dönüşüm tabirini daha önce hiç duymuş muydunuz? Elektronik geri dönüşümün diğer bir adı da e-geri dönüşümdür. E-atık kullanıcısı tarafından yeniden kullanılma niyeti olmayan ve atılan tüm elektrik ve elektronik ürünleri kapsar. Bundan dolayı elektronik atık deyince sadece laptop ve akıllı telefonlar aklımıza gelmemeli. Konu düşünülenden çok daha detaylı ve evlerimizde kullandıklarımız da dahil tüm elektronik aletleri içeriyor.

E-Geri Dönüşüm ve Çözümü

2016 yılında dünya genelinde e-atık miktarının çoğunu ev aletleri, elektrikli oyuncuk, radyo, video kamerası gibi küçük aletler oluşturuyordu. Buna artık kullandığımız her türlü ürün eklendi.

Aladdin doğa dostu ürünler üreterek ve kullanıcılarına sunarak bu oluşumun dışında yer almak istiyor. Artan e-atık miktarları ve bu atıkların uygunsuz ve tehlikeli işlemlerden geçmesi çevre ve insan sağlığına büyük zararlar veriyor. Bu atıkların yakılarak veya depo alanlarında bertaraf edilmesi çevre, insan sağlığı ve doğal yaşam açısından oldukça tehlikeli. Elektronik atıklar içinde kurşun, cıva ve kadmiyum gibi canlı yaşamı için çok tehlikeli elementlerin bulunması tüm canlılar için büyük bir sağlık tehlikesi oluşturuyor. Bunların yanında e-atıkların yönetimi ile farklı iş alanları oluşuyor ve istihdam olanağı da doğuyor.

Aladdin Geri Dönüşümlü Termos Bardaklar

Yeniden kullanılabilir e-geri dönüşüm ile bir termos seçmek, daha az para harcamak ve daha az atık harcamak için yapabileceğiniz basit bir değişikliktir. Geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemelerden birini seçmek sizi bir adım daha ileriye götürür. Bu sebeple siz de Aladdin’in %100 geri dönüşümlü ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş plastik karışımı olan eCycle’dan üretilen bir termos seçebilirsiniz. İsterseniz geri dönüştürülmüş ve geri dönüşümlü bir cam termos ile geri dönüşüm hareketine siz de katılabilirsiniz.

Geri dönüşümlü olmanın ve geri dönüştürebilmenin yanı sıra, bu ürünler fonksiyon ve dayanıklılık gibi günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır. eCycle termoslar mikrodalgaya girebilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir ve hiçbir şekilde sızdırma yapmazlar. Sağlık açısından hassas olan Aladdin termoslarında BPA bulundurmaz. Geri dönüştürülmüş cam bardaklar bulaşık makinesinde sorunsuz bir şekilde yıkanabilir. Aladdin termoslar hiçbir şekilde kurşun, BPA/BPS ve ftalat içermez. Bu ürünler, her zaman arabadaki bardak tutacağına uygun olarak üretilir. Bu nedenle, hareket halindeyken bile kusursuz bir kullanım olanağı sağlarlar.

Sitemizde bulunan Aladdin ürünlerinin tamamını görmek için tıklayın: Aladdin Termoslar ve Yemek Kapları

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Yorum Yok

Yanıtla